Кабмін виділив додаткові 271 млн грн на компенсації українцям, які втратили врожай через підрив Каховської ГЕС

Джерело: Міністерство економіки України.

Вчора, 4 серпня, уряд прийняв рішення про виділення 271,464 млн грн для надання одноразової грошової допомоги населенню за втрачений врожай внаслідок підриву російськими загарбниками дамби Каховської ГЕС.

Кошти передадуть із резервного фонду державного бюджету Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (ОДА).

За даними структурних підрозділів обласних військових адміністрацій, загалом було підтоплено 1 066 га особистих селянських господарств в Херсонській області та 892 сільськогосподарські ділянки в Миколаївській області.

Для компенсацій за втрачений урожай було виділено 59,193 млн гривень для Миколаївської ОВА, а для Херсонської ОВА – 212,271 млн грн. Загальна сума компенсацій – 271,464 млн грн.

Зазначається, що допомога виплачуватиметься із розрахунку в 3 318 грн за кожну сотку землі, яку було підтоплено. Максимальна сума виплати буде обмежуватись площею 20 соток в Миколаївській області і 30 соток – в Херсонській області.

У відомстві нагадали, що раніше уряд виділив з резервного фонду державного бюджету 565 млн грн Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (ОДА) для одноразової виплати у розмірі 5 тисяч гривень на одну особу всім, хто постраждав внаслідок підриву окупантами греблі Каховської ГЕС.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.