Кабмін виділив додаткові 271 млн грн на компенсації українцям, які втратили врожай через підрив Каховської ГЕС

Джерело: Міністерство економіки України.

Вчора, 4 серпня, уряд прийняв рішення про виділення 271,464 млн грн для надання одноразової грошової допомоги населенню за втрачений врожай внаслідок підриву російськими загарбниками дамби Каховської ГЕС.

Кошти передадуть із резервного фонду державного бюджету Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (ОДА).

За даними структурних підрозділів обласних військових адміністрацій, загалом було підтоплено 1 066 га особистих селянських господарств в Херсонській області та 892 сільськогосподарські ділянки в Миколаївській області.

Для компенсацій за втрачений урожай було виділено 59,193 млн гривень для Миколаївської ОВА, а для Херсонської ОВА – 212,271 млн грн. Загальна сума компенсацій – 271,464 млн грн.

Зазначається, що допомога виплачуватиметься із розрахунку в 3 318 грн за кожну сотку землі, яку було підтоплено. Максимальна сума виплати буде обмежуватись площею 20 соток в Миколаївській області і 30 соток – в Херсонській області.

У відомстві нагадали, що раніше уряд виділив з резервного фонду державного бюджету 565 млн грн Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (ОДА) для одноразової виплати у розмірі 5 тисяч гривень на одну особу всім, хто постраждав внаслідок підриву окупантами греблі Каховської ГЕС.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.