Кабмін звільнив заступника міністра оборони

Джерело: Тарас Мельничук

Кабінет Міністрів України звільнив з посади заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова.

“Кабінетом Міністрів України звільнено Кліменкова Дмитра Олеговича з посади заступника міністра оборони України”, – повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Днями очільник Міноборони Рустем Умєров заявив, що подав до Кабміну подання на звільнення свого заступника Кліменкова.

Дмитро Кліменков обіймав посаду заступника міністра оборони з 5 жовтня 2023 року. До цього з 2022-го по 2023 рік він був першим заступником голови Фонду державного майна України, а згодом кілька місяців був комерційним директором АТ “Укртрансгаз”.

Що передувало

Звільнення відбувається на тлі конфлікту між Міноборони та Агенцією оборонних закупівель (АОЗ). 24 січня міністр оборони заявив (в тому ж повідомленні, де йшлось про звільнення Кліменкова), що не продовжуватиме контракт з керівницею АОЗ Мариною Безруковою, попри рішення Наглядової ради.

Крім того, Рустем Умєров відкликав двох членів Наглядової ради АОЗ, які були за продовження контракту — Тараса Чмута і Юрія Джигиря.

Агенція оборонних закупівель заявила, що, попри рішення міністра оборони Рустема Умєрова, продовжить свою діяльність під керівництвом Марини Безрукової, з якою Наглядова рада АОЗ уклала новий річний контракт.

У Центрі протидії корупції заявили, що статут Агенції оборонних закупівель передбачає створення Наглядової ради, відтак Міноборони не має повноважень не продовжувати договір з чинною керівницею АОЗ. Крім того, відповідно до Закону “Про управління об’єктами державної власності”, така компетенція є лише в Наглядової ради.

ЦПК подав заяву до НАБУ за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). 27 січня стало відомо, що НАБУ зареєструвало заяву на очільника Міноборони.

В New York Times вказали, що конфлікт між міністром оборони Русланом Умєровим і головою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою загрожує стабільності постачання зброї до Збройних сил України. Журналісти зауважили, що західні партнери пильно слідкують за питанням корупції в Україні, тоді як “у Москві та у певних колах Вашингтона шукають причини, щоб поставити під сумнів цілісність українського оборонного управління”.

27 січня Посли країн Великої сімки закликали оперативно вирішити кризу в Агентстві оборонних закупівель.

Темношкіра жінка, яка переїхала зі США до Росії, щоб уникнути “дискримінації” та “расизму”, розповіла в соцмережах, що її побили сусіди-расисти.

Під час нічної атаки РФ поцілила своїми безпілотниками по польській фабриці Barlinek, розташованій у Вінницькій області.

Голова муніципальної ради латвійського міста Огре Егілс Гельманіс зазнав поранення в Україні в результаті обстрілу з боку Росії.

Президент США Дональд Трамп суттєво змінив свій погляд щодо російсько-української війни, однак жодної конкретики про те, що буде, якщо російський лідер Володимир Путін проігнорує його пропозицію про досягнення миру за 50 днів, він так і не надав.

16 липня близько 09:00 на одній із переправ Куп’янського району ворожий FPV-дрон влучив у автомобіль екстреної медичної допомоги.