Кабмін звільнив заступника міністра оборони

Джерело: Тарас Мельничук

Кабінет Міністрів України звільнив з посади заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова.

“Кабінетом Міністрів України звільнено Кліменкова Дмитра Олеговича з посади заступника міністра оборони України”, – повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Днями очільник Міноборони Рустем Умєров заявив, що подав до Кабміну подання на звільнення свого заступника Кліменкова.

Дмитро Кліменков обіймав посаду заступника міністра оборони з 5 жовтня 2023 року. До цього з 2022-го по 2023 рік він був першим заступником голови Фонду державного майна України, а згодом кілька місяців був комерційним директором АТ “Укртрансгаз”.

Що передувало

Звільнення відбувається на тлі конфлікту між Міноборони та Агенцією оборонних закупівель (АОЗ). 24 січня міністр оборони заявив (в тому ж повідомленні, де йшлось про звільнення Кліменкова), що не продовжуватиме контракт з керівницею АОЗ Мариною Безруковою, попри рішення Наглядової ради.

Крім того, Рустем Умєров відкликав двох членів Наглядової ради АОЗ, які були за продовження контракту — Тараса Чмута і Юрія Джигиря.

Агенція оборонних закупівель заявила, що, попри рішення міністра оборони Рустема Умєрова, продовжить свою діяльність під керівництвом Марини Безрукової, з якою Наглядова рада АОЗ уклала новий річний контракт.

У Центрі протидії корупції заявили, що статут Агенції оборонних закупівель передбачає створення Наглядової ради, відтак Міноборони не має повноважень не продовжувати договір з чинною керівницею АОЗ. Крім того, відповідно до Закону “Про управління об’єктами державної власності”, така компетенція є лише в Наглядової ради.

ЦПК подав заяву до НАБУ за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). 27 січня стало відомо, що НАБУ зареєструвало заяву на очільника Міноборони.

В New York Times вказали, що конфлікт між міністром оборони Русланом Умєровим і головою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою загрожує стабільності постачання зброї до Збройних сил України. Журналісти зауважили, що західні партнери пильно слідкують за питанням корупції в Україні, тоді як “у Москві та у певних колах Вашингтона шукають причини, щоб поставити під сумнів цілісність українського оборонного управління”.

27 січня Посли країн Великої сімки закликали оперативно вирішити кризу в Агентстві оборонних закупівель.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.