Кабмін звільнив заступника міністра оборони
Джерело: Тарас Мельничук
Кабінет Міністрів України звільнив з посади заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова.
“Кабінетом Міністрів України звільнено Кліменкова Дмитра Олеговича з посади заступника міністра оборони України”, – повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Днями очільник Міноборони Рустем Умєров заявив, що подав до Кабміну подання на звільнення свого заступника Кліменкова.
Дмитро Кліменков обіймав посаду заступника міністра оборони з 5 жовтня 2023 року. До цього з 2022-го по 2023 рік він був першим заступником голови Фонду державного майна України, а згодом кілька місяців був комерційним директором АТ “Укртрансгаз”.
Що передувало
Звільнення відбувається на тлі конфлікту між Міноборони та Агенцією оборонних закупівель (АОЗ). 24 січня міністр оборони заявив (в тому ж повідомленні, де йшлось про звільнення Кліменкова), що не продовжуватиме контракт з керівницею АОЗ Мариною Безруковою, попри рішення Наглядової ради.
Крім того, Рустем Умєров відкликав двох членів Наглядової ради АОЗ, які були за продовження контракту — Тараса Чмута і Юрія Джигиря.
Агенція оборонних закупівель заявила, що, попри рішення міністра оборони Рустема Умєрова, продовжить свою діяльність під керівництвом Марини Безрукової, з якою Наглядова рада АОЗ уклала новий річний контракт.
У Центрі протидії корупції заявили, що статут Агенції оборонних закупівель передбачає створення Наглядової ради, відтак Міноборони не має повноважень не продовжувати договір з чинною керівницею АОЗ. Крім того, відповідно до Закону “Про управління об’єктами державної власності”, така компетенція є лише в Наглядової ради.
ЦПК подав заяву до НАБУ за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). 27 січня стало відомо, що НАБУ зареєструвало заяву на очільника Міноборони.
В New York Times вказали, що конфлікт між міністром оборони Русланом Умєровим і головою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою загрожує стабільності постачання зброї до Збройних сил України. Журналісти зауважили, що західні партнери пильно слідкують за питанням корупції в Україні, тоді як “у Москві та у певних колах Вашингтона шукають причини, щоб поставити під сумнів цілісність українського оборонного управління”.
27 січня Посли країн Великої сімки закликали оперативно вирішити кризу в Агентстві оборонних закупівель.
- Директор НАБУ Семен Кривонос запевняє, що всі кримінальні провадження щодо зловживань під час закупівлі дронів, розслідують належним чином. Раніше детектив, що займався розслідуванням, звільнився і заявив, що це через “безвідповідальність та непрофесійність” керівництва.
- Комітет з національної безпеки, оборони та розвідки готує заяву через арешт офіцерів, а також проведе закрите засідання, де заслухає їхніх адвокатів. Про це повідомила народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та членкиня Комітету Ірина Фріз.
- 13 січня відбулося засідання Комісії з забезпечення проведення конкурсу з формування Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України. До складу Ради увійдуть 15 з 40 претендентів, що набрали найбільшу кількість голосів.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Інспектори Дмитро Лебедовський та Катерина Кордон під час патрулювання об’їзного шосе Вінниці врятували поранену козулю.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.
Єдиний відомий сценарій фільму режисера Жана-Люка Годара “На останньому подиху” продадуть на аукціоні.
Військовослужбовець, боєць 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ, український комік Віктор Розовий та його дружина Ольга подали заяву на розлучення.
Верховна Рада схвалила звіт тимчасової слідчої комісії Ради з енергетики, в якому йдеться, що “Енергоатом” накопичив 60 мільярдів гривень нерозподіленого прибутку через підвищення цін на енергетику.