Кадиров заявив про перехід в «Ахмат» 3 тисяч бойовиків ПВК «Вагнер» – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що 3 тисячі колишніх бойовиків ПВК “Вагнер” разом із командиром із позивним “Ратибор” переходять у підконтрольний йому спецпідрозділ Росгвардії “Ахмат”.

За словами Кадирова, Міноборони Росії вже нібито виділило необхідну кількість місць у складі спецпризначенців “Ахмат” для розміщення “вагнерівців” і ті можуть приступити до виконання бойових завдань після вирішення всіх організаційних питань.

На думку аналітиків, згадка Кадирова про МО Росії вказує на те, що ці елементи “Вагнера” будуть підпорядковані саме міністерству, а не Росгвардії.

“Раніше ISW оцінювало, що МО Росії розпочало кампанію в початку-середини 2023 року, яка мала на меті пряме підпорядкування сил “Вагнер” МО Росії. ISW також оцінило, що ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, який загинув, і персонал “Вагнер” почали заколот у червні 2023 року на знак протесту проти зусиль Міноборони Росії консолідувати контроль над силами “Вагнер”. Передача особового складу “Вагнер” до підрозділів спецпризначенців “Ахмат” викликала певну критику з боку пов’язаних з “Вагнер” нерегулярних формувань, таких як диверсійно-штурмова розвідувальна група “Русич”, яка звинуватила особовий склад “Вагнер” у продажі російському МО”, – йдеться у зведенні.

Інший російський військовий блогер також звинуватив Кадирова в перебільшенні кількості переданого персоналу “Вагнер”. За його словами, більшість найманців “ненавидять Кузнєцова” та знаходяться в Африці. Водночас кремлівські військові блогери зазначали, що у бойовиків ПВК було два варіанти: зберегти свою минулу образу або піти служити російській державі.

“Один пов’язаний з Кремлем блогер стверджував, що колишні війська Вагнера раніше сформували загін “Камертон” під командуванням спецпризначенців “Ахмат” і що Міноборони Росії не забороняло цьому загону використовувати символіку, мережі та системи управління Вагнером”, – резюмували аналітики.

Росіяни поцілили безпілотниками по багатоповерхівках в Харкові, внаслідок чого постраждали 17 осіб, серед них – діти.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.