В РФ зводять нову базу для найманців ПВК «Вагнер» – британська розвідка

Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії

В РФ зводять нову базу для найманців ПВК “Вагнер”, на якій, ймовірно, також розташовуватиметься корпус Росгвардії.

Зауважується, що новий командир “Вагнер” Антон Єлізаров оприлюднив першу заяву після повідомлення про загибель глави ПВК Євгенія Пригожина та колишнього командира Дмитра Уткіна у серпні 2023 року.

Зокрема Єлізаров поінформував про місцезнаходження штабу “Вагнер” у Козачих Таборах у Ростовській області, поблизу з казармами 150-ї мотострілецької дивізії РФ.

У британській розвідці припускають, що Росгвардія, ймовірно, створює нове формування добровольчого корпусу із колишніх “вагнерівців” для підсилення позицій РФ на фронті в Україні, а також розширення впливу в Африці.

У Міноборони Великої Британії також акцентували, що влада РФ, ймовірніше за все, санкціонувала зведення нової бази ПВК “Вагнер”.

Нещодавно британські розвідники повідомили що декілька штурмових загонів ПВК “Вагнер” увійшли до складу першого добровольчого складу Росгвардії. Фахівці нагадали, що 25 грудня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав закон, який дозволяє Росгвардії створювати власні добровольчі формування.

  • Колишній майор ГРУ РФ та старший інструктор ПВК “Вагнер” попросив політичного прихистку в Нідерландах, прилетівши до Амстердама. Він заявив про готовність свідчити у Міжнародному кримінальному суді у Гаазі стосовно воєнних злочинів Росії у 2014-2015 роках, а також з 2022 року, під час повномасштабного російського вторгнення в Україну.
  • За даними ЗМІ, двоє британських велоцентрів – 28-річнй Кріс Перрі та 47-річний Ендрю Бегшоу – які зникли безвісти у січні 2023 року, були страчені найманцями ПВК “Вагнер”.
  • Суд Казахстану засудив мешканця Карагандинської області Олексія Шомполова до шести років та восьми місяців колонії за участь у війні РФ проти України у складі ПВК “Вагнер”.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну діяльність приватної військової компанії “Вагнер” у Африці могла поповнити російський бюджет на близько 2,5 мільярда доларів.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.