Каллас назвала Росію «прямою загрозою безпеці Європи»

Джерело: Yle

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

Каллас пояснила, що безпека складається з безлічі різних елементів, котрі різняться на сході, півдні, півночі та заході.

Ми бачимо різні гібридні загрози по всій Європі, такі як саботаж, кібератаки, небезпечний тіньовий флот, перешкоди у роботі GPS та пошкодження кабелів, – зазначила Каллас.

Своєю чергою прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо додав, що Фінляндія має 1340 кілометрів кордону з Росією, котрий важливий як зовнішній кордон ЄС і НАТО, і “цей кордон довший, ніж відстань від Брюсселю до Риму”.

Він акцентував на необхідності підтримки України, поглиблення оборонного співробітництва та забезпечення постійного фінансування оборони серед країн ЄС. Орпо зауважив, що через непередбачуваність політики США під керівництвом Дональда Трампа, Європі необхідно збільшити фінансування для України.

Європейські лідери, котрі прибули на зустріч до Сааріселькя, на вихідних обговорювали ключові для Європи питання, такі як безпека, міграція та спільна оборона.

У заході взяли участь прем’єр-міністр Петтері Орпо, Верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Додамо, днями Рютте наголосив, що наявність військ КНДР у Європі є “переломним моментом”, який може знаменувати початок “набагато темнішої” фази війни в Україні. Нині необхідна “політична рішучість, щоб триматися курсу у довгостроковій перспективі”, а також “змінити траєкторію війни”.

Раніше президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США, акцентувавши важливість політики “мир через силу”.

  • 26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
  • Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
  • США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.

Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.

Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.