Камамбер залишиться в дерев’яній коробці: Європарламент ухвалив поправку

Джерело: Le Monde

Депутати Європарламенту ухвалили поправку, яка виключила дерев’яну тару для сиру камамбер із переліку необхідних для переробки.

Як пояснили у виданні, це питання набуло неабиякого розголосу після того, як Європейська комісія вирішила вимагати переробки всієї упаковки з 2030 року, що є неможливим для коробок від цього сиру.

“Ми з готовністю визнаємо, що деякі з найцінніших продуктів нашої європейської спадщини пов’язані з певною дерев’яною та керамічною упаковкою. Ми цілком відкриті до виключення таких продуктів, зазвичай у невеликих кількостях, які є гордістю нашої спадщини”, – прокоментував комісар з питань довкілля Вігірянус Сінкявічюс.

Згідно з поправкою, яку підтримали депутати Європарламенту, на даному етапі зобов’язання щодо переробки не поширюватиметься на дерев’яну упаковку з-під сирів камамбер та мон-д’ор, устричних раковин, лотків для полуниці або воскової упаковки деяких сирів.

Зазначено, що запропонований Європейською комісією текст встановлює цільові показники переробки всієї упаковки в ЄС з 2030 року. Французьким компаніям вдалося з’ясувати, що таке положення загрожувало б дерев’яним коробкам для сиру, для яких не існує спеціального каналу переробки.

При цьому вказано, що нові правила, схвалені Європейським парламентом, мають зменшити на 20-30% кількість пакування, якого на рік викидається 80 млрд тонн.

Зокрема євродепутати хочуть, щоб до 2029 року країни ЄС забезпечили роздільний збір 90% матеріалів, що містяться в упаковці (пластик, дерево, чорні метали, алюміній, скло, папір і картон).

Уже до 2035 року хімічна промисловість зобов’язана зробити всю свою упаковку придатною для переробки. Відтак, буде запроваджено, серед іншого, квоти на утилізацію пляшок. Новий закон також зобов’яже підприємства громадського харчування до 2030 року подавати страви у посуді багаторазового використання.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.