Канада оголосила новий оборонний пакет допомоги Україні: деталі
Джерело: пресслужба уряду Канади
23 січня міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про постачання Україні десяти багатоцільових човнів компанії Zodiac вартістю близько 20 мільйонів доларів.
Блер взяв участь у 18-му засіданні у форматі “Рамштайн”, яке організував міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін. У зустрічі взяли участь представники понад 50 країн, які підтвердили свою відданість наданню Україні необхідної військової підтримки.
Ці багатомоторні надувні катери з жорстким корпусом (RHIB) допоможуть Україні у проведенні різноманітних морських операцій, включаючи пошуково-рятувальні роботи, транспортування військ і вантажів, спостереження і розвідку. Кожен човен оснащений сучасною сенсорною, навігаційною та комунікаційною системою.
Пакет допомоги включає проведення навчання українських операторів, а також надання причепів та запасних частин. Очікується, що передача катерів з навчанням завершать наприкінці весни 2024 року.
Окрім цього, вже з наступного місяця, на підтримку підготовки F-16 для ЗСУ, Канада надасть цивільних інструкторів, літаки та допоміжний персонал, найнятий за контрактом з монреальською компанією Top Aces з метою сприяння зусиллям Данії та Франції.
Підтримка оцінюється приблизно в 15 мільйонів доларів. Навчання розпочнеться в лютому 2024 року і триватиме до 2025 року.
Канада також проводить навчання англійської мови для військовослужбовців ВПС України в мовній школі Збройних сил Канади. Ця робота стане вагомим внеском у виконання місії з оснащення ЗСУ винищувачами F-16.
Міністр Блер також оголосив про участь Канади у двох коаліціях можливостей, а саме коаліції бронетанкової техніки та коаліції військово-повітряних сил.
- 23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
- Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.
- В управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ назвали цифру дня: 1,24 трильйона доларів – саме стільки становить спільний оборонний бюджет учасників коаліції “Рамштайн”.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.