Канада оголосила новий оборонний пакет допомоги Україні: деталі
Джерело: пресслужба уряду Канади
23 січня міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про постачання Україні десяти багатоцільових човнів компанії Zodiac вартістю близько 20 мільйонів доларів.
Блер взяв участь у 18-му засіданні у форматі “Рамштайн”, яке організував міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін. У зустрічі взяли участь представники понад 50 країн, які підтвердили свою відданість наданню Україні необхідної військової підтримки.
Ці багатомоторні надувні катери з жорстким корпусом (RHIB) допоможуть Україні у проведенні різноманітних морських операцій, включаючи пошуково-рятувальні роботи, транспортування військ і вантажів, спостереження і розвідку. Кожен човен оснащений сучасною сенсорною, навігаційною та комунікаційною системою.
Пакет допомоги включає проведення навчання українських операторів, а також надання причепів та запасних частин. Очікується, що передача катерів з навчанням завершать наприкінці весни 2024 року.
Окрім цього, вже з наступного місяця, на підтримку підготовки F-16 для ЗСУ, Канада надасть цивільних інструкторів, літаки та допоміжний персонал, найнятий за контрактом з монреальською компанією Top Aces з метою сприяння зусиллям Данії та Франції.
Підтримка оцінюється приблизно в 15 мільйонів доларів. Навчання розпочнеться в лютому 2024 року і триватиме до 2025 року.
Канада також проводить навчання англійської мови для військовослужбовців ВПС України в мовній школі Збройних сил Канади. Ця робота стане вагомим внеском у виконання місії з оснащення ЗСУ винищувачами F-16.
Міністр Блер також оголосив про участь Канади у двох коаліціях можливостей, а саме коаліції бронетанкової техніки та коаліції військово-повітряних сил.
- 23 січня розпочалося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
- Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.
- В управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ назвали цифру дня: 1,24 трильйона доларів – саме стільки становить спільний оборонний бюджет учасників коаліції “Рамштайн”.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.