Канада подала класовий позов проти трьох соцмереж на 3,4 млрд доларів
Джерело: CBC News
У Канаді проти провідних соціальних мереж було подано класовий позов на суму 4,5 мільярда канадських доларів (приблизно 3,4 мільярда доларів США), оскільки вони, як стверджують, спричинили шкоду розвитку дітей.
Чотири великі шкільні ради Онтаріо виступають як позивачі, заявляючи, що соціальні мережі негативно вплинули на мислення, поведінку та навчання дітей, що призвело до проблем в роботі шкільних рад.
За даними позивачів, компанії Meta Platforms Inc., Snap Inc. та ByteDance Ltd., які володіють платформами Facebook, Instagram, Snapchat і TikTok відповідно, намагалися створити продукти, що викликають у дітей залежність, та рекламували їх саме серед молоді.
Представники шкільних рад стверджують, що учні стали жертвами “ментальної кризи, проблем уваги та навчання” через надмірне використання соціальних мереж. Вони також вказують на роль соцмереж у збільшенні кібербулінгу, розповсюдженні дезінформації та мові ненависті, а також внаслідок цього у зростанні випадків фізичного насильства у школах.
Щоб впоратися з цими викликами, шкільні ради були змушені залучати додаткові кошти, що призвело до фінансових труднощів. Вони закликають гігантів соціальних мереж компенсувати витрати на освіту та переглянути дизайн своїх продуктів з метою захисту дітей.
Також варто зазначити, що в США сотні шкільних рад і кілька штатів вже порушили подібні судові справи, але для Канади цей випадок є першим подібним.
- Центр та Кібердепартамент СБУ виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації у TikTok.
- Платформа Instagram запроваджує нічні нагадування для підлітків, щоб обмежити їхній час перебування у соцмережі.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.