Канада посилила контроль за фінансовими операціями, пов’язаними з РФ

Джерело: Міністерство фінансів України

Міністерка фінансів Канади Христя Фріланд видала Директиву щодо фінансових транзакцій, пов’язаних з Росією для суб’єктів, які регулюються законом про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, яка набрала чинності 24 лютого 2024 року.

Директива вимагає, щоб кожна фінансова операція, пов’язана з Росією, незалежно від її розміру, розглядалася як операція з високим рівнем ризику, і встановлює відповідні посилені зобов’язання щодо належної перевірки, моніторингу та ведення обліку таких фінансових операцій.

Вона застосовується до всіх транзакцій, що походять з Росії або призначені для Росії, і поширюється на перекази з використанням національної та віртуальної валюти.

Таке рішення, зокрема, обумовлено і торішнім закликом міністра фінансів України Сергія Марченка до відповідних органів влади Канади розглянути можливість вжиття заходів подібних до тих, що були прийняті Україною, для забезпечення посиленого моніторингу транзакцій, пов’язаних з Росією.

Слід нагадати, що Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) у своїх заявах, спрямованих до держав світу, наголошує на необхідності бути пильними щодо ризиків, що виникають через обхід заходів, вжитих для захисту міжнародної фінансової системи, які є результатом агресії Росії проти України.

Водночас підрозділ фінансової розвідки в Канаді (FINTRAC) видав відповідні інструкції, які пояснюють вимоги директиви. Так, фінансові операції, що походять з Росії або призначені для Росії, можуть включати, але не обмежуватися:

  • електронними переказами коштів, грошовими переказами або іншими переказами, які включають російську адресу відправлення або призначення;
  • діяльністю представників уряду Росії (наприклад, операції на банківському рахунку посольства Росії в Канаді);
  • отримання російських рублів як депозиту на рахунок або для транзакції з віртуальною валютою;
  • проведенням операції з обміну іноземної валюти або віртуальної валюти, яка включає російські рублі.

“Ми вітаємо посилення Канадою контролю за фінансовими операціями, пов’язаними з Росією. Нині директиви міністерки фінансів Канади в межах закону про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму застосовуються до транзакцій з трьома країнами – Північною Кореєю, Іраном та з 24 лютого поточного року з Росією. Тобто Канада не очікуючи завершення пошуку консенсусу в межах FATF, щодо питання санкціонування Росії, фактично прирівняла Росію до країн з чорного списку FATF”, – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Довідково. 23 лютого 2024 року Державний департамент США опублікував рекомендації для бізнесу про ризики та розгляд питання ведення бізнесу у РФ та на окупованих Росією територіях України.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.