Канада запроваджує додаткові санкції проти росіян
Джерело: Уряд Канади
Міністерка закордонних справ Мелані Жолі 24 серпня оголосила, що Канада запроваджує додаткові санкції проти 4 осіб та 29 організацій, які мають прямі зв’язки з військово-промисловим комплексом Росії, а також з її фінансовими і ядерними секторами.
Під ці санкції також потрапив полковник збройних сил Росії, що був командиром 53-ї зенітно-ракетної бригади, пов’язаної зі збиттям літака Малайзійської авіакомпанії MH17 17 липня 2014 року, коли той пролітав над Україною.
Компанії, на які накладено санкції, відповідають за розробку продукції як цивільного, так і військового призначення, наприклад авіаційного, морського та спеціального ядерного обладнання.
Серед компаній – ТОВ “Промтехнологія”, яка виробляла зброю для ПВК “Вагнер”.
Канада також запроваджує санкції проти фінансових установ, які раніше були під санкціями її союзників по G7 і безпосередньо пов’язані з режимом Путіна.
“Канада продовжує рішуче засуджувати незаконну агресивну війну Росії проти України”, – сказала Мелані Жолі.
- У США до Дня Незалежності України оголосили про нові санкції проти Росії. Вони націлені на протягнення до відповідальності винних у примусових переміщеннях і депортаціях, а також містять вимогу щодо повернення українських дітей до їхніх родин.
- Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловила розчарування ефектом від санкцій проти Росії та заявила, що вони не мали повного впливу.
- Сьогодні, 16 серпня, Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- У п’ятницю, 11 серпня, міністерство фінансів США запровадили нові санкції проти чотирьох росіян, пов’язаних із російським фінансово-інвестиційним консорціумом “Альфа Груп”.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.