Кандидат в канцлери Німеччини заявив, що підтримує передачу Україні ракет Taurus

Джерело: Укрінформ

Лідер Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та кандидат у канцлери Фрідріх Мерц підтримав передачу Україні далекобійних ракет Taurus за умови координації з партнерами.

“Ми маємо бути готові передати, але тільки якщо ми матимемо домовленість у колі європейських партнерів (вже є щонайменше двоє, хто це робить, – Велика Британія і Франція), і ми маємо виробити спільну позицію щодо того, як ми це робимо і як будемо координувати наші зусилля”, – заявив Мерц.

Він зазначив, що наразі для цього є більшість у нинішньому бундестазі і, можливо, в майбутньому.

“Але це буде виконавче рішення, не парламентське”, – підкреслив лідер ХДС, додавши, що його бажання – поставити ракети, але в рамках скоординованих поставок зброї.

Мерц розкритикував і назвав неправильним відкладати питання про членство України в НАТО до початку мирних переговорів. За його словами, це не може вирішувати лише одна країна НАТО, маючи на увазі заяву Вашингтона.

Він наголошує, що треба робити все можливе, аби привести Україну в позицію сильного.

“Україна має бути за столом як ключова країна. І ми за ними. Неприйнятно, що США та Росія проводять переговори за спинами України та Європи”, – підкреслив політик.

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що президент США Дональд Трамп поділятиме його позицію не передавати Україні ракети Taurus.
  • Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
  • Відправлений у відставку міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що канцлер ФРН Олаф Шольц звільнив його через пропозицію передати ракети Taurus Україні.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.