Кандидат в президенти Румунії Джеорджеску назвав Зеленського «напівдиктатором»

Джерело: Digi24

Ультраправий проросійський кандидат в президенти Румунії Калін Джеорджеску назвав президента України “напівдиктатором”.

Джеорджеску звинуватив українську владу в “розпалюванні конфлікту”, який призвів до “дестабілізації європейської економіки”.

Політик заявив, що у нього “є проблема з поведінкою” президента України Володимира Зеленського, і назвав його “напівдиктатором”.

“Я з усією емпатією і повагою ставлюся до українського народу. Ми відкрили наші кордони і двері наших будинків для наших сусідів. Однак у мене є проблема з корупцією і фальшивим ставленням політиків, в тому числі і в Києві. У мене також є проблема з напівдиктаторами, які ставлять власні інтереси та інтереси групи, яку вони представляють, вище за національні інтереси. Тому я запитую: чому пан Зеленський, як і пан Йоганніс (Клаус Йоганніс, чинний президент Румунії – ред.), не допускає вільних виборів? Невже вони не бояться? Скільки разів пан Зеленський просив про діалог, перш ніж просити зброю? Жодного разу”, – заявив Джеорджеску.

Що передувало

Калін Джеорджеску назвав Україну “вигаданою державою”, а поділ країни між сусідніми державами “неминучим”.

“На сто відсотків, так і буде. Ну, у них немає іншого шляху! Дорога до чогось подібного неминуча. Україна – це вигадана держава. Це Українська Радянська Соціалістична Республіка!” – каже Джеорджеску.

У відповідь речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий сказав, що такі заяви кандидата в президенти Румунії ставлять під сумнів його незалежність.

“На тлі таких заяв абсурдно виглядають спроби Каліна Джеорджеску позиціонувати себе як “незалежного” політика: озвучені ним тези повністю тотожні тезам російської пропаганди, що вказує на повну залежність від господарів у Москві”, – відповів він на слова румунського політика.

Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.

Воюючи проти України загинув син заступниці директора відділу ЦРУ з цифрових інновацій Джуліан Глосс.

У Павлограді на Дніпропетровщині продовжує зростати кількість постраждалих унаслідок атаки російського БпЛА.

В Грузії голова владної партії “Грузинська мрія” Іраклій Гарібашвілі залишає посаду і йде з політики. 

ЗМІ опублікували вимоги України, які складаються з п’яти пунктів, щодо укладання мирної угоди про припинення війни. Зазначається, що вони суттєво відрізняються від того, що пропонують у своїй угоді США.