Кардіотренування менше ніж 2,5 години на тиждень майже не допомагають схуднути
Джерело: The Guardian; дослідження, опубліковане в Jama Network Open
Дослідники встановили, що для значної втрати ваги через фізичні вправи потрібно понад дві з половиною години аеробних тренувань (кардіо) на тиждень, таких як біг, ходьба або їзда на велосипеді.
Це висновок базується на огляді 116 клінічних досліджень, у яких брали участь майже 7000 людей з надлишковою вагою або ожирінням, тобто їхній індекс маси тіла (ІМТ) перевищував 25.
Результати показали, що значне зменшення маси тіла та жирових відкладень відбувалося при більш інтенсивних тренуваннях, а тренування менш як 30 хвилин на день п’ять днів на тиждень давали лише незначні результати.
“Щонайменше 150 хвилин на тиждень аеробних вправ помірної інтенсивності необхідні для досягнення значної втрати ваги“, – сказав доктор Ахмад Джаєді, епідеміолог з Імперського коледжу Лондона, провідний автор дослідження.
Дослідження показало, що учасники, які тренувалися 150 хвилин на тиждень, втратили до 5% ваги за три місяці, що є значним покращенням для людей з ожирінням.
Результати покращувались з кожним додатковим 30-хвилинним тренуванням: втрата ваги становила 0,52 кг, а об’єм талії зменшувався на 0,56 см.
Ті, хто тренувався понад 300 хвилин на тиждень, втрачали до 3,5 кг і зменшували об’єм талії на 3-4 см.
Низькоінтенсивні тренування або заняття до 150 хвилин на тиждень майже не впливали на вагу. Водночас дієти чи медикаментозне лікування виявились менш ефективними, ніж інтенсивне кардіотренування.
“Що стосується фізичних вправ, то всі форми корисні, і ми не виявили жодних відмінностей між ними. Однак ходьба і біг є чудовими прикладами аеробних навантажень, які легко вписуються в наше повсякденне життя“, – додав доктор Джаєді.
- Роберт Кеннеді-молодший та Ілон Маск, які входять до команди Дональда Трампа, висловили протилежні погляди на боротьбу з ожирінням в Америці.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.
Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.
Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.
Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.
Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.