Кембриджський університет закликали вибачитися за ув’язнення жінок у минулому

Джерело: The Guardian

Британська історикиня Керолайн Біггс закликала Кембриджський університет вибачитися за ув’язнення тисяч жінок протягом майже 350 років.

У книзі “Прядильний дім: як Кембриджський університет замикав жінок у своїй приватній в’язниці” йдеться, що навчальний заклад користувався правом затримувати та карати жінок за “підозрою у гріху”, якщо ті ходили по території міста Кембридж вночі з чоловіками.

Керолайн Біггіс протягом п’яти років вивчала університетські журнали, судові звіти та національні запити, щоб з’ясувати, що саме відбувалося з жінками.

За словами історикині, для жінок у Кембриджі настали важкі часи й вони почали заробляти гроші на роботі в секс-індустрії. Тоді як викладачам Кембриджу було заборонено одружуватися до 1880-х років, і багато молодих студентів мали гроші, які можна було витратити.

Фото: The Museum of CambridgeМаловідома хартія 1561 року надала Кембриджському університету право арештовувати та ув’язнювати будь-яку жінку за “підозрою у гріху”. Впродовж майже 350 років заклад використовував цю можливість, щоб утримувати молодих жінок робітничого класу, які прогулювалися зі студентами-чоловіками після настання темряви.

Таких британок вважали повіями і могли примусово відправити до приватної в’язниці університету, а проректор закладу міг засудити їх до ув’язнення.

У 1825 році парламент надав університету власну поліцію, яка патрулювала місто вночі. Вони працювали разом із офіційними особами навчального закладу, яких називали прокторами.

Соціальний історик Генрі Мейхью в 1851 році писав, що наглядачі в’язниці тягали дівчат за волосся, якщо вони відмовлялися мовчати.

“В’язниця була сумнозвісною за холод та сирість у ній, а з їжі там був лише хліб, іноді – каша”, – розповіла історикиня.

У грудні 1846 року 17-річна Елізабет Хоу померла після того, як провела ніч у камері “Прядильні”, де було розбите вікно та мокре ліжко. Дівчину затримали через те, що вона гуляла з подругою біля публічного дому.

Керолайн Біггс закликала Кембриджський університет вибачитися або публічно визнати несправедливість, якої зазнали жінки.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.