Керівник TikTok закликав користувачів у США захищати соцмережу від їхнього уряду

Джерело: TikTok Policy у соцмережі X (Twitter)

Гендиректор TikTok Шо Чу висловив заклик американським користувачам захищати свої конституційні права у зв’язку з прийняттям законопроєкту Палатою представників, що може призвести до заборони платформи у США.

Чу підкреслив, що компанія буде активно захищати права користувачів, зокрема шляхом подання судового позову у випадку прийняття законопроєкту.

Він закликав американських користувачів TikTok поділитися своїми історіями з друзями, сім’ями та сенаторами, щоб уникнути заборони. Законопроєкт, відомий як “Акт про захист американців від застосунків, контрольованих іноземними супротивниками”, вимагає від власника TikTok, компанії ByteDance, продати платформу американській компанії або заборонити її в США.

Раніше TikTok оскаржував заборону у штаті Монтана минулого року, а також організував кампанію, під час якої було розіслано повідомлення більш ніж 170 мільйонам користувачів, закликаючи їх звертатися до своїх представників. Заборона TikTok може призвести до збільшення конкуренції з Reels Meta і спричинити шкоду американським робочим місцям, творцям і малим підприємствам.

  • 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.
  • 12 березня голова національної розвідки США Авріл Хейнс заявила, що Китай може використовувати додаток для соціальних мереж TikTok, щоб вплинути на вибори в США у 2024 році.
  • Президент США Джо Байден заявив, що підпише законопроєкт, але додаток популярний, і отримати схвалення законодавства Палатою представників і Сенатом у рік виборів може бути складно.
  • У 2022 році Байден заборонив майже чотирьом мільйонам співробітників федерального уряду використовувати TikTok на пристроях, що належать його відомствам. Проте 11 лютого кампанія президента США Джо Байдена приєдналася до TikTok, попри те, що додаток заборонено на більшості урядових пристроїв з міркувань безпеки.

Сьогодні, 22 липня, святкує 70-річний ювілей американський актор Віллем Дефо.

Ряд французьких міст ввели нічну комендантську годину для дітей після хвилі насильства, пов’язаного з торгівлею наркотиками.

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос повідомив про наявність тілесних ушкоджень у співробітників бюро, в яких СБУ проводила обшуки.

Домашній улюбленець президента Індонезії Прабово Субіанто – кіт Боббі Кертанегар – має право на державні послуги та президентську охорону.

Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос назвала “серйозним кроком назад” законопроєкт, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковує їх Офісу генпрокурора.