Кілька військових КНДР перетнули кордон з Південною Кореєю

Джерело: The Guardian

У Південній Кореї повідомили, що відкривали попереджувальний вогонь після того, як кілька північнокорейських військових ненадовго перетнули їх кордон.

Інцидент трапився ще 9 червня, однак відомо по нього стало лише сьогодні з повідомлення Об’єднаного комітету начальників штабів.

“Деякі північнокорейські солдати, які працювали у демілітаризованій зоні на центральному фронті, ненадовго перетнули військову демаркаційну лінію”, – мовиться у повідомленні.

У відповідь військові Південної Кореї видали попередження через радіотранслятори та здійснили попереджувальні постріли. Після цього солдати КНДР повернулись на свою територію.

Надалі “жодних незвичних дій не спостерігалось”, додали в ОКНШ.

У Південній Кореї вважають, що військові КНДР перетнули кордон випадково, оскільки це місце є лісовим масивом і там погано видно попереджувальні знаки.

Водночас варто зауважити, що зараз напруга між Північною та Південною Кореями суттєво зросла. Зокрема останніми днями КНДР відправила у бік Південної Кореї сотні повітряних куль зі сміттям у відповідь на “антипхеньянську пропаганду”.

Своєю чергою Південна Корея повністю припинила військову угоду від 2018 року та відновила пропагандистські трансляції через гучномовці уздовж кордону, що викликало гнів Пхеньяна.

Напередодні у Південній Кореї повідомили, що КНДР почала посилювати свої гучномовці уздовж кордону, які також припинила використовувати у 2018 році.

Експерти вважають, що відновлення роботи гучномовців з обох сторін може мати вагомі наслідки, адже минулі корейські дії “око за око” мали реальний вплив на відносини між сторонами.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.