Кількість постраждалих внаслідок удару по Чернігову зросла до 148 – голова ОВА
Джерело: В’ячеслав Чаус в ефірі телемарафону “Єдині новини”
Кількість постраждалих від російського ракетного удару по центру Чернігова зросла до 148 людей, більше 40 перебувають у лікарні, про це повідомив голова обласної військової адміністрації Чернігова В’ячеслав Чаус.
“Ворог вчора забрав життя семи людей і ще 148 чоловік звернулись за медичною допомогою або були доставлені до лікарень. Станом на 6.20 в лікарнях Чернігова залишається 41 людина, їм надається вся необхідна допомога, 15 чоловік було прооперовано”, – розповів Чаус.
Також він додав, що зараз активно тривають роботи з очищення центру міста і обстеження всіх житлових будинків та установ для оцінки розміру збитків.
За словами очільника ОВА, пошкодження зазнали більше 500 помешкань, більше 60 будинків, які знаходились поруч з місцем удару.
При цьому Чаус запевнив, що на місці працюють і правоохоронці, документуючи скоєний злочин, і соціальні служби. У лікарнях також будуть працювати психологи.
ДОВІДКА: Вранці 19 серпня російські окупаційні війська вдарили ракетою по Чернігову. За даними місцевої влади, імовірно, окупанти завдали удару балістичною ракетою. Президент України Володимир Зеленський показав наслідки воєнного злочину росіян.
- У Чернігові оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетного удару росіян по місту.
- Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун засудила російський ракетний обстріл Чернігова та назвала його “огидним”, закликавши РФ припинити удари по “населених районах”.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.