«Класичний шантаж»: глава МЗС України розкритикував вимоги Росії щодо зернової угоди

Джерело: CNN

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що умови Росії щодо відновлення Чорноморської зернової угоди є “шантажем”.

Угоду “треба відновити”, але не “шляхом шантажу та виконання примх Росії”, сказав він.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія буде готова розглянути питання про повернення до угоди, “як тільки всі домовленості про зняття обмежень на експорт російської сільськогосподарської продукції будуть повністю виконані”.

Кулеба сказав, що “не було ні правових, ні політичних підстав для виходу росіян з угоди”, додавши, що якщо Україна “піде на поступки зараз”, Росія “повернеться, а потім знову вийде через місяць, щоб висунути нові умови”.

“Це просто класичний шантаж”, – сказав він.

Кулеба заявив, що Росії не можна довіряти, тому необхідно розвивати альтернативні морські експортні шляхи, що може бути здійснено Україною за умови посилення безпеки.

“Ми вже показали, що це працює. Ми вже показали, що є країни, які висловлюють зацікавленість у тому, щоб допомогти нам організувати ці смуги на стабільній основі”, – зазначив Кулеба.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.