Кліматичні зміни перешкоджають боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі – Reuters
Джерело: Reuters
Зміна клімату перешкоджає зусиллям по боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі – СНІДом, туберкульозом та малярією, про це повідомив очільник Глобального фонду по боротьбі з цими захворюваннями Пітер Сендс.
У звіті фонду про результати за 2023 рік зазначено, що міжнародні ініціативи з боротьби з хворобами значною мірою відновилися після серйозного впливу пандемії, спричиненої COVID-19.
“Однак зростаючі проблеми зміни клімату означають, що світ, найімовірніше, не досягне мети покінчити зі СНІДом, туберкульозом та малярією до 2030 року без “надзвичайних кроків”, – пояснив Сендс.
За його словами, малярія розповсюджується у високогірних частинах Африки, де раніше було занадто холодно для комарів, що переносять захворювання.
Також вказано, що екстремальні погодні явища, зокрема повені, перевантажують служби охорони здоров’я, призводять до міграції населення, викликають зростання захворюваності і переривають лікування в багатьох різних місцях.
При цьому Сендс зауважив, що в країнах, охоплених конфліктом, таких як Судан, Афганістан і М’янма, а також Україна, широке охоплення населення для надання допомоги в лікуванні та профілактиці від цих хвороб є надзвичайно складним завданням через відсутність безпеки.
Натомість, як підкреслив Сендс, є і позитивні моменти. Наприклад, у 2022 році в країнах, куди інвестує Глобальний фонд, лікувалися від туберкульозу 6,7 мільйона осіб, що на 1,4 мільйона осіб більше, ніж у попередньому році. Фонд також допоміг забезпечити 24,5 мільйона людей антиретровірусною терапією ВІЛ та роздав 220 мільйонів москітних сіток.
- Кліматичні зміни по всьому світу становлять загрозу для людей, які страждають на астму та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк назвав зміни клімату “причиною надзвичайних ситуацій з правами людини в багатьох країнах”.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.