Кліматичні зміни перешкоджають боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі – Reuters

Джерело: Reuters

Зміна клімату перешкоджає зусиллям по боротьбі з трьома найбільш смертоносними інфекційними хворобами у світі – СНІДом, туберкульозом та малярією, про це повідомив очільник Глобального фонду по боротьбі з цими захворюваннями Пітер Сендс.

У звіті фонду про результати за 2023 рік зазначено, що міжнародні ініціативи з боротьби з хворобами значною мірою відновилися після серйозного впливу пандемії, спричиненої COVID-19.

“Однак зростаючі проблеми зміни клімату означають, що світ, найімовірніше, не досягне мети покінчити зі СНІДом, туберкульозом та малярією до 2030 року без “надзвичайних кроків”, – пояснив Сендс.

За його словами, малярія розповсюджується у високогірних частинах Африки, де раніше було занадто холодно для комарів, що переносять захворювання.

Також вказано, що екстремальні погодні явища, зокрема повені, перевантажують служби охорони здоров’я, призводять до міграції населення, викликають зростання захворюваності і переривають лікування в багатьох різних місцях.

При цьому Сендс зауважив, що в країнах, охоплених конфліктом, таких як Судан, Афганістан і М’янма, а також Україна, широке охоплення населення для надання допомоги в лікуванні та профілактиці від цих хвороб є надзвичайно складним завданням через відсутність безпеки.

Натомість, як підкреслив Сендс, є і позитивні моменти. Наприклад, у 2022 році в країнах, куди інвестує Глобальний фонд, лікувалися від туберкульозу 6,7 мільйона осіб, що на 1,4 мільйона осіб більше, ніж у попередньому році. Фонд також допоміг забезпечити 24,5 мільйона людей антиретровірусною терапією ВІЛ та роздав 220 мільйонів москітних сіток.

Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.

На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.

Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.

Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…

Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.