КНДР може постачати РФ зброю, виготовлену у 1970-х роках
Джерело: Yonhap News
Національна розвідувальна служба Республіки Корея (NIS) вивчає інформацію про те, що КНДР може постачати Росії боєприпаси, виготовлені у 1970-х роках.
Коментар NIS зроблено після нещодавнього повідомлення місцевого ЗМІ про те, що 122-мм артилерійські снаряди, виготовлені Північною Кореєю у 1970-х роках, імовірно, були використані у війні РФ проти України.
“NIS детально аналізує відповідні обставини, а також продовжує відстежувати загальну військову співпрацю між Північною Кореєю та Росією”, – заявили в розвідувальному агентстві.
На фотографіях, оприлюднених українським фотографом минулого року, видно, що корейські літери, зокрема слово “방-122”, були знайдені на снарядах ракет. За словами експертів, це, ймовірно, 122-мм снаряди з реактивної системи залпового вогню.
Міністр оборони Південної Кореї Шін Вон Сік також підрахував, що Північна Корея відправила в Росію близько 6700 контейнерів після саміту між їхніми лідерами у вересні 2023 року, яких достатньо для розміщення приблизно 3 мільйонів снарядів калібру 152 мм або 500 000 снарядів калібру 122 мм.
NIS також заявив, що уважно стежить за можливістю незаконного постачання частин ракет до Північної Кореї на тлі побоювання, що вони можуть закуповувати такі частини для розробки нової зброї.
- У своєму звіті експерти ООН підтвердили, що уламки снаряда, яким російські війська атакували Харків 2 січня, належали північнокорейській балістичній ракеті серії Hwasong-11.
Люксембург у 2025 році внесе 10 мільйонів євро до Фонду енергетичної підтримки України. Відповідний меморандум уже підписано.
У Харківській області затримано агента російського ГРУ, який шпигував за ешелонами ЗСУ, щоб ворог міг атакувати їх.
Китай оголосив свою версію виникнення COVID-19 припустивши, що він міг з’явитись у Сполучених Штатах.
Державний секретар США Марко Рубіо прокоментував підписання угоди між Україною та США про надра, назвавши її важливим кроком на шляху до завершення війни.
Велика Британія веде переговори з Францією та Саудівською Аравією щодо можливого визнання Палестини на червневій конференції, скликаній з метою підтримки політичного процесу вирішення конфлікту на Близькому Сході за принципом двох держав.