КНДР поставила Росії сім тисяч контейнерів боєприпасів в обмін на продовольство та пальне

Джерело: Time

Від минулого року Північна Корея відправила в Росію близько 7000 контейнерів, наповнених боєприпасами та військовою технікою, підтримуючи у такий спосіб повномасштабну війну проти України, заявив міністр оборони Південної Кореї.

Шін Вон Сік поділився цією оцінкою на пресконференції через кілька годин після того, як південнокорейські та японські військові заявили, що КНДР випустила кілька балістичних ракет малої дальності у східні води, додавши їх до серії демонстрацій зброї на тлі зростаючої напруженості у регіоні.

Від початку 2022 року Північна Корея використовувала вторгнення Росії в Україну як відволікаючий фактор для активізації випробувань зброї, а також підтримала Москву, оскільки лідер Кім Чен Ин намагається вийти з дипломатичної ізоляції та приєднатися до єдиного фронту проти Сполучених Штатів.

Офіційні особи США та Південної Кореї звинуватили Північну Корею в постачанні Росії артилерійських снарядів, ракет та іншого обладнання в минулі місяці, заявивши, що такі постачання озброєння прискорилися після зустрічі Кім Чен Ина і глави РФ Володимира Путіна у вересні 2023 року.

За словами офіційних осіб Південної Кореї та приватних експертів, в обмін на це Північна Корея, ймовірно, отримала вкрай необхідну продовольчу та економічну допомогу, а також військову підтримку, спрямовану на модернізацію сил Кіма.

В обмін на відправку, можливо, кількох мільйонів артилерійських снарядів та інших припасів, Північна Корея отримала понад 9000 російських контейнерів, ймовірно, наповнених продовольством, зазначив Шін. Він висловив підозру, що Росія могла забезпечувати Північну Корею пальним, можливо, всупереч санкціям Ради Безпеки ООН.

У той час, як нестача пального, ймовірно, змусила Північну Корею скоротити зимові навчальні заходи для своїх солдатів у минулі роки, військові Південної Кореї оцінюють, що КНДР розширила такі тренування в січні та лютому.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.