КНДР використовує війну в Україні як плацдарм для випробування військового потенціалу — ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.

“Росія може надавати Північній Кореї безпілотні та ракетні технології в обмін на участь північнокорейських військ у бойових діях у Курській області”, – йдеться в матеріалі.

Згідно з даними японського телеканалу NHK, джерела якого знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, РФ погодилася допомогти Північній Кореї у розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими військами воєнних дій Росії проти України.

Як пише NHK, Росія, як і раніше, “неохоче допомагає” Північній Кореї у розробці ядерної зброї, побоюючись, що північнокорейські ядерні випробування можуть призвести до подальшого загострення відносин зі США та ускладнити відносини з Китаєм.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Росія цілеспрямовано поширює сучасні технології в Північній Кореї, включаючи технологію безпілотників. Раніше він повідомив, що тисячі північнокорейських військ повернулися до активних бойових дій у Курській області після короткої перерви.

“За оцінками ISW, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу”, – зауважили аналітики.

Як йдеться у звіті, 6 лютого агентство Reuters повідомило, що північнокорейські балістичні ракети, запущені російськими військами з грудня 2024 року, продемонстрували значно підвищену точність, що, ймовірно, є прикладом посилення північнокорейського потенціалу, отриманого завдяки північнокорейсько-російському альянсу.

У ніч на 10 лютого російський безпілотник влучив в автостоянку в одному із житлових кварталів Сум. Згодом рятувальники повідомили про ліквідацію пожежі після падіння уламків ворожих БпЛА.

Головною проблемою для росіян виявилася не війна, а інфляція, свідчить опитування. На запитання про найгостріші проблеми російського суспільства 63% респондентів відповіли “зростання цін”.

Наступальна операція Сил оборони має стратегічне значення не допустити просування російських військ. Вона є частиною великого плану українських військових, пояснив армії США у відставці, колишній командувач  Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк.

Дрон під назвою “Италмас” (Изделие-54)  вже помітили на фронті. Його дальність становить близько 200 км, а маса бойової частини — десятки кг. Самі ж росіяни заявляли, що у дрона нібито інтегровані системи штучного інтелекту.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 9 лютого. З початку доби відбулося 92 бойових зіткнення.