Коаліція дронів за рік отримала допомогу від партнерів на понад €2 млрд – Міноборони
Джерело: Міноборони
За рік роботи ініціативи “Коаліція дронів” партнери надіслали Україні понад 2 мільярди євро допомоги. Проєкт був запущений з метою постачання безпілотників та підтримки розвитку оборонної промисловості країни.
Ініціативу було започатковано у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі “Рамштайн” за ініціативою Латвії та України.
Головна мета Коаліції – забезпечити українські Сили оборони безпілотниками та зміцнити оборонну промисловість України й держав-партнерів заради створення технологічної переваги над ворогом в довгостроковій перспективі.
“Коаліція дронів за цей рік наблизила нас до нашої мети у вигляді асиметричної переваги над росіянами на полі бою. Плідна робота країн-партнерів у межах цієї ініціативи протягом усього часу – свідчення принциповості й лідерства. А також готовності допомогти збільшити кількість успішних операцій Сил оборони за допомогою цих дронів”, – зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
За рік роботи Коаліції:
- Акумульовано 176 млн євро в Спільному фонді, в який роблять внески члени Коаліції. В межах Спільного фонду Коаліція проводить тендери, які зокрема є інструментом для пошуку інноваційних рішень, що можуть бути масштабовані для створення асиметричної переваги над ворогом на полі бою.
- Проведено два міжнародні тендери. В результаті першого тендеру було відібрано 5 постачальників FPV, які протягом наступних 6 місяців поставлять в Україну сумарно 30 тисяч дронів. Другий тендер був сфокусований на покращених FPV та дронах-перехоплювачах для посилення боротьби з ворожими ударними дронами. Вперше у конкурсі змогли брати участь українські виробники, за результатами відібрали майже 20 українських компаній.
- Розпочато прийом заявок на третій тендер, що триватиме до 17 березня. Його предметом стали мультироторні ISR тактичного рівня, які допоможуть Силам оборони мати кращу ситуаційну обізнаність. Українські компанії також можуть брати у ньому участь за посиланням (лот Drone Capability Coalition – Tactical Multirotor ISR UAV).
- Отримано допомоги від партнерів на понад 2 млрд євро: як у вигляді безпосередньо БпЛА, так і фінансової підтримки для закупівель безпілотників українського та іноземного виробництв.
- Побудовано військовий полігон у Латвії для тестування і випробування дронів. Він є цінним доповненням до екосистеми Коаліції, що збільшує можливості для випробувань у міру зростання закупівель.
Зараз діяльність Коаліції координують Латвія та Велика Британія. До ініціативи також приєдналися ще 15 країн: Австралія, Чехія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Нова Зеландія, Канада, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Німеччина та Швеція.
- У грудні 2023 року Велика Британія, Норвегія та Україна ініціювали створення Коаліції морських спроможностей.
Державна дума РФ схвалила правки до Кримінального кодексу, згідно з якими використання VPN буде вважатися “обтяжувальною обставиною” при скоєнні злочинів.
Дані опитування Economist/YouGov свідчать, що рейтинг несхвалення президента США Дональда Трампа сягнув рекордного рівня з початку його другого терміну на посаді.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду 17 липня переніс на 23 липня розгляд справи за позовом п’ятого президента Петра Порошенка до президента Володимира Зеленського стосовно запроваджених персональних санкцій. У центрі конфлікту – питання законності указу про санкції, відмова представників відповідача приймати відеодокази та звинувачення у фальсифікаціях й тиску.
Ресторан на півночі Китаю розкритикували організації із захисту тварин за включення до меню обіймів з левенятами.
Адміністрація Дональда Трампа наказала знищити партію екстреної гуманітарної допомоги для дітей з кризових регіонів.