Колаборант з Луганщини передав ворогу майно «Укрзалізниці» на 240 млн грн — СБУ
Джерело: 3-є управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у Facebook
Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру керівнику локомотивного депо на Луганщині. За даними слідства, у 2022 році окупанти призначили працівника регіональної філії “Донецька залізниця” АТ “Укрзалізниця” “начальником” локомотивного депо станції Кіндрашівська-Нова у т. зв. “ГУП ЛНР “Луганская железная дорога”.
На новій посаді він провів інвентаризацію та передав окупаційній “адміністрації” матеріальні активи АТ “Укрзалізниця” на суму понад 240 млн гривень.
Зазначається, що нині на базі депо фігурант організує роботи з ремонту та технічного обслуговування рухомого складу. Також він забезпечує підготовку локомотивів та локомотивних бригад для перевезення військової техніки та особового складу армії РФ, вивезення з тимчасово окупованої Луганщини до Росії пшениці, металопрокату та інших вантажів.
Також колаборант закликає підлеглих підтримувати агресора та розповсюджує фейки про Україну.
Проти нього висунуто підозру за пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до 12 років ув’язнення та конфіскацію майна.
- СБУ затримала агентурно-бойову групу російського ГРУ, яка планувала серію терактів у Києві до 9 травня. У результаті багатоетапної спецоперації у столиці затримано агентів російського ГРУ, які встановлювали вибухові пристрої в будівельних гіпермаркетах відомої мережі та біля одного із кафе.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.