Колаборантку, яка обіцяла квартири за співпрацю з РФ, засудили до 5 років тюрми

Джерело: СБУ

Колаборантку, яка під час окупації Харківщини обіцяла квартири за співпрацю з РФ, засудили до 15 років позбавлення волі.

Фігуранткою є мешканка Вовчанська, яка після захоплення міста підтримала російських загарбників та вступила до місцевої окупаційної адміністрації.

Там її призначили очільницею “управління житлово-комунального господарства” та визначили першочергове завдання ‒ облаштувати казарми для російських військ.

Для цього колаборантка разом зі своїми поплічниками забезпечувала водопостачання та енергозабезпечення в будівлях, де розмістилися російські окупанти.

Слідством також встановлено, що для набору нових співробітників у “ЖЕК” фігурантка обіцяла безоплатні квартири від загарбників.

Після звільнення міста колаборантка намагалась уникнути правосуддя, імітуючи свій статус “поза політикою”. Але співробітники СБУ зібрали докази її співпраці з окупантами і на початку жовтня 2023 року затримали.

На підставі зібраних доказів фігурантку визнано винною за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

З огляду на співпрацю зі слідством, суд призначив їй 5 років тюремного ув’язнення.

Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.

У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.

Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.