Коломойський віддав корпоративні права 1+1 media
Джерело: сайт групи 1+1
Бізнесмен Ігор Коломойський, якого нині заарештовано, на п’ять років віддав корпоративні права в 1+1 media в управління трудовому колективу.
“Мною прийнято рішення про передачу належних мені корпоративних прав в управління трудовому колективу, в особі Пахольчука Ярослава Валерійовича, генерального директора ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1″, який як представник діятиме в інтересах компаній і за дорученням трудового колективу”, – йдеться в його заяві.
Коломойський продовжує бути власником групи. Водночас колектив залишає за собою право ухвалювати будь-які рішення, крім продажу чи обтяження його частки.
Компанія пояснює рішення власника необхідністю “захисту та збереження принципів свободи слова, неупередженості та обʼєктивного висвітлення подій”. Також група наголосила на “об’єктивних причинах”, оскільки заарештований Коломойський не може повноцінно здійснювати свої повноваження.
“Вкрай важливо, особливо в умовах турбулентності та повномасштабного вторгнення, зберегти робочий механізм, який формувався роками, та забезпечити безперервність роботи команди задля виконання завдань з інформаційної обороноздатності країни, які покладені на неї”, – йдеться в заяві.
Що передувало?
2 вересня Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки повідомили про підозру за двома статтями олігарху Ігорю Коломойському.
За матеріалами правоохоронців, протягом 2013-2020 років Коломойський легалізував більш як пів мільярда гривень шляхом виведення коштів за кордон. Для цього він використовував підконтрольні банківські установи.
Таким чином олігарху оголошено про підозру одразу за двома статтями: ст. 190 (шахрайство); ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Згодом, 15 вересня, Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського й повідомили йому про нову підозру.
За матеріалами СБУ Коломойському повідомлено про додаткову підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
- ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
- ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).
За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн.
Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.
Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні “внески готівки у касу банку”, хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.
За версією слідства, така схема загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.
Потім ці фейкові “внески” були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.
Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.
- Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) наклали арешт на активи колишнього бенефіціара АТ “КБ “Приватбанк” Ігоря Коломойського, а саме 307 юридичних осіб, в тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також на майже 1 тис. об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тис. транспортних засобів та суден.
- В Офісі президента заявили, що заарештований бізнесмен Ігор Коломойський має громадянство Кіпру та Ізраїлю. Водночас на зачитанні оголошення ухвали суду стосовно запобіжного заходу суддя назвав підприємця “громадянином України”.
- З матеріалів засідання Високого суду Лондона відомо, що колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський погрожував ексголові Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтаревій та її заступниці Катерині Рожковій.
- 25 вересня у Київському апеляційному суді розглядають апеляцію щодо запобіжного заходу бізнесмену Ігорю Коломойському. Цього ж дня телеведуча Наталя Мосейчук заявила, шо вона, ексміністр культури Олександр Ткаченко, телеведучі Алла Мазур та Юрій Горбунов хочуть взяти бізнесмена на поруки.
- В Офісі президента заявили, що заарештований бізнесмен Ігор Коломойський має громадянство Кіпру та Ізраїлю. Водночас на зачитанні оголошення ухвали суду стосовно запобіжного заходу суддя назвав підприємця “громадянином України”.
- 24 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва вирішив залишити Ігоря Коломойського під вартою.
На польсько-українському кордоні власники покинули собаку, бо його не пропустили польські прикордонники.
Обраний президент США Дональд Трамп отримав звання “Людина року” за версією журналу Time у 2024 році. Це його друге визнання — перше відбулося у 2016 році після перемоги на президентських виборах.
Британський музикант Елтон Джон отримав звання “Icon of the Year” від журналу Time. Це відбулося напередодні прем’єри документального фільму “Елтон Джон: Ніколи не пізно”, який вийде на платформі Disney+.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.
У Запоріжжі виявили тіло останньої жертви російської атаки по місту 10 грудня. Пошуково-рятувальну операцію завершено.