«Коли Україна де-юре стане членом НАТО – лише питання часу»: Зеленський за результатами зустрічі з генсеком

Джерело: Офіс президента

Сьогодні, 28 вересня, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який прибув до України з робочим візитом.

“Я радий вітати в Україні генерального секретаря НАТО, радий нашій змістовній розмові. Сьогодні це вже розмова де-факто союзників, і питання часу, коли Україна де-юре стане членом Альянсу. Ми робимо все, щоб наблизити цей час”, – сказав Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами переговорів із Єнсом Столтенбергом у Києві.

Глава держави відзначив результати співпраці України й НАТО, у межах якої створено оборонні коаліції. На його переконання, членство нашої держави в Альянсі буде абсолютно природним і таким, що посилює і Україну, і НАТО.

Зображення: Офіс президента

Під час зустрічі сторони обговорили захист від російського терору, посилення тиску на Росію та зміцнення повітряного щита України. Зокрема, мовилося про можливість постачання додаткових систем ППО державами–членами НАТО.

Також детально обговорено подальшу роботу задля зближення України й НАТО. Як наголосив глава держави, започаткований на Вільнюському саміті новий формат співпраці – Рада Україна–НАТО – має забезпечити рух нашої держави до Альянсу та практичну взаємодію.

Зображення: Офіс президента

“Спільно з НАТО працюємо над підготовкою нового документа – адаптованої Річної національної програми, яка визначатиме практичні кроки для досягнення Україною відповідності принципам і стандартам Альянсу”, – заявив Володимир Зеленський.

Окремо президент України і генеральний секретар НАТО обговорили саміт Альянсу, який відбудеться наступного року у Вашингтоні. Сторони погодилися, що цей саміт має стати результативним для України та НАТО.

“З цією метою наші команди невідкладно розпочнуть підготовку відповідних спільних дій”, – наголосив президент Зеленський.

Зображення: Офіс президента

Своєю чергою, Єнс Столтенберг зазначив, що Україна має потужну підтримку з боку всіх країн-членів НАТО. За його словами, члени Альянсу продовжать надавати Україні найсучасніші засоби для відбиття російського вторгнення, зокрема танки, сучасні системи ППО, а також тренуватимуть пілотів для літаків F-16.

“Що сильнішою стане Україна, то ближче ми підійдемо до припинення російської агресії. НАТО стоятиме поряд з Україною так довго, як буде потрібно”, – наголосив генеральний секретар НАТО.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.