Колишньому заступнику Єрмака Смирнову залишили заставу у десять мільйонів

Джерело: ЦПК

27 червня Апеляційна палата ВАКС залишила без задоволення скарги прокурора та захисту на рішення слідчого судді щодо застосування до колишнього заступника голови Офісу Президента Андрія Смирнова запобіжного заходу у вигляді застави у десять мільйонів гривень.

Прокурор просив збільшити заставу до 17 млн грн, тоді як захист навпаки — відмовити у застосуванні застави.

За рішенням суду Смирнов має дотримуватися певних обов’язків, зокрема здати закордонні паспорти, не покидати Київ та утриматися від спілкування з визначеними в ухвалі свідками.

У ЦПК зауважили, що ухвала слідчого судді у цій справі не відображається в реєстрі судових рішень. З яких причин рішення відсутнє — наразі невідомо. Засідання у цій справі були відкритими. Щобільше, вони транслювалися на офіційному каналі ВАКС у прямому ефірі.

У суді першої інстанції прокурор вказував, що слідство також перевіряє причетність Смирнова ще до двох злочинів: отримання неправомірної вигоди і декларуванням недостовірної інформації.

Заставу у 10 млн грн за Смирнова майже одразу вніс Євген Астіон.

Зауважимо, Національне антикорупційне бюро України повідомило Смирнову про підозру у незаконному збагаченні.

За даними слідства, у період з 2020 по 2022 рр. посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період у розмірі понад 1,3 млн грн. Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та коштами чиновника становила 15,7 млн грн.

Мовиться про дві автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), два мотоцикли (Honda, BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у Львові та земельну ділянку на Закарпатті.

Аби приховати наявність цього майна, посадовець оформив його переважну частину на рідного брата, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda зареєстрував на друга, а згодом переоформив на себе.

  • 26 червня слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов задовольнив клопотання прокурора та обрав меру Мукачева Андрію Балозі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з альтернативою заставою 30 млн грн.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • 5 грудня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну.
  • Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас під час зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим в Києві повідомив, що Литва готова надати Україні радників, які допоможуть у впровадженні реформ і боротьбі з корупцією.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підключило 144 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

У суботу Талібан виключив будь-які обговорення “внутрішніх проблем” Афганістану (в тому числі прав жінок) з міжнародними посланцями на вирішальній зустрічі в Досі, Катар, організованій Організацією Об’єднаних Націй.

В Україні триває 858-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 542 тисячі осіб.

У столиці Сербії Белграді невідомий поранив з арбалета поліціянта, який охороняв посольство Ізраїлю. Правоохоронець застрелив нападника.

Сестру короля Великої Британії Чарльза ІІІ принцесу Анну, яку напередодні ушпиталили із травмами та струсом мозку, виписали з лікарні.

Друга за величиною у Канаді авіакомпанія WestJet скасувала щонайменше 150 рейсів через страйк профспілки працівників технічного обслуговування, який розпочався у п’ятницю ввечері, 28 червня.