Команда Гарріс налаштована оптимістично щодо результатів виборів
Джерело: CNN
Команда кандидатки у президенти США від Демпартії Камали Гарріс завершує день виборів з обережним оптимізмом щодо результатів сьогоднішнього вечора.
За словами радників Гарріс, котрі працювали у “хитких” штатах, є ознаки позитивного імпульсу на місцях, зокрема в таких ключових штатах як Пенсильванія й Мічиган. Вони відзначили зрушення у минулий тиждень перегонів.
Своєю чергою, Гарріс проводить день голосувань у спілкуванні з радниками, а також дає інтерв’ю. Разом з тим, кандидатка поки не коментує можливості перемоги на виборах.
Вона принципово вірить, що має побачити підрахунок кожного голосу, після чого зможе видихнути, – пояснив один із представників її оточення.
Зауважимо, приблизно три чверті виборців у країні, зокрема приблизно 8 із 10 виборців Трампа та дві третини виборців Гарріс, кажуть, що їхні голоси були здебільшого на підтримку їхнього кандидата, а не мотивовані бажанням проголосувати проти свого опонента, свідчать дані до перших результатів національного екзитполу CNN.
Додамо, 5 листопада у США настав день виборів президента, і люди у всьому світі спостерігають за їх результатами. Однак багато хто ставить питання щодо особливості виборів в США.
У The Washington Post відповіли на найпоширеніші запитання.
Чому виборці в деяких штатах мають більшу владу?
Президентські вибори у США проводяться за системою, яка базується на виборчих колегіях (Electoral College). Це означає, що кожен штат має певну кількість виборців, які представляють його інтереси на виборах. Однак кількість виборців в кожному штаті – не пропорційна кількості населення, що дає певним штатам більше впливу на результат виборів, ніж іншим.
Кожен штат отримує кількість виборчих голосів, яка дорівнює числу його конгресменів (представників у Палаті представників) плюс два сенатори. Тобто навіть маленькі штати, як, наприклад, Вермонт чи Делавер, мають два голоси сенаторів, а кількість представників пропорційна числу населення. У великих штатах, як Каліфорнія чи Техас, виборчих голосів більше, оскільки вони мають більше представників у Конгресі.
Які штати будуть хиткими у 2024 році?
Виборці у так званих хитких штатах (swing states) мають особливо великий вплив на результат виборів. Це штати, результат голосування в яких є непередбачуваним і може вагатися між кандидатами від різних партій на кожних виборах.
У цих виборах такими штатами вважають Пенсильванію (яка має 19 голосів виборців), Джорджію (16), Північну Кароліну (16), Мічиган (15), Аризону (11), Вісконсин (10) і Неваду (6).
Середні результати опитувань The Post перед виборами показали, що жоден з кандидатів не лідирував більше ніж на два бали в жодному з них.
Різні комбінації цих станів можуть допомогти кожному кандидату забезпечити собі шлях до перемоги.
Коли ми дізнаємося, хто переміг на виборах у США?
Перші виборчі дільниці закриваються о 18:00 за східним часом, коли почнуть надходити перші неофіційні результати, а останні виборчі дільниці на Алясці закриються на сім годин пізніше.
На підрахунок голосів і визначення загального переможця президентських перегонів знадобляться години, якщо не дні.
У 2020 році агентства новин чекали чотири дні, щоб оголосити Байдена президентом.
Результати цього року можуть бути відтерміновані через низку факторів.
Крім того, два ключових штати – Пенсільванія та Вісконсин – не дозволяють обробляти бюлетені для голосування поштою до дня виборів. Оскільки це критичні штати, очікуваний високий рівень голосування поштою в цих штатах може затримати результати для всієї країни.
Також існує ймовірність того, що результати можуть бути оскаржені, що може тримати світ у напрузі ще довше.
Коли переможець виборів стає президентом?
У США існує окремий бюрократичний процес, який юридично призначає наступного президента.
Він починається після закриття виборчих дільниць з офіційним підрахунком голосів. Цей ретельний процес перевірки та підтвердження результатів приблизно на 10 000 виборчих дільницях може тривати кілька днів або й тижнів – залежно від штату. Після сертифікації штати мають підтвердити свої результати до 11 грудня.
17 грудня виборці штатів – як правило, виборні посадові особи штату або партійні інсайдери – зберуться, щоб віддати свої голоси колегії виборців, які мають бути отримані президентом Сенату та головою Національного архіву не пізніше Різдва.
6 січня новий Конгрес збереться і підрахує голоси виборців, затвердивши їх офіційно.
Президент і віцепрезидент вступлять на посаду після приведення до присяги 20 січня, відомого як День інавгурації.
- Кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп отримали по три голоси у крихітному містечку Діксвілл-Нотч (штат Нью-Гемпшир), в одному з перших населених пунктів, де розпочалось голосування.
- У США напередодні виборів понад 74 мільйони громадян (46%) скористалися можливістю проголосувати достроково. Особливо активними виявилися виборці в штатах, що традиційно вважаються політичними “полями битв” довгострокових тенденцій.
- У день виборів триває напружена боротьба за президентство між віцепрезиденткою Камалою Гарріс та колишнім президентом Дональдом Трампом. За опитуваннями, конкуренція між ними майже рівна, тож результат може залежати від виборців кількох ключових штатів.
- Суддя штату Пенсільванія дозволив Ілону Маску роздавати по 1 мільйону доларів щодня для залучення виборців у ключових штатах. Це рішення було ухвалене після того, як помічник Маска визнав, що переможці конкурсу обиралися політичною групою мільярдера.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.