Командувач Сухопутних військ пояснив, чому просування ЗСУ «йде не так швидко, як хотілося б»
Джерело: BBC.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський сказав, що швидкий результат контрнаступу ЗСУ – “практично неможливий”. Росіяни щільно замінували територію.
“На сході, як і на півдні, територія насичена мінами та оборонними загородженнями. У росіян багато опорних пунктів. Тому наше просування справді йде не так швидко, як хотілося б”, – пояснив Сирський.
За його словами, повернення Бахмута Україні є “справою честі”. Тому ЗСУ будуть намагатися відвоювати місто у росіян, яке багато місяців було найзапеклішою точкою зіткнення.
“Ми втратили багатьох наших братів, наших військовослужбовців, коли захищали Бахмут, тому просто зобов’язані повернути його”, – резюмував командувач.
Командувач заявив, що перевагою України є єдність військового керівництва та довіра солдатів одне до одного.
- Перед початком контрнаступу до України надійшло менше 15% від всього саперного та інженерного обладнання, на яке був запит до партнерів. Це уповільнює просування воїнів ЗСУ, оскільки території перед ворожими укріпленнями щільно заміновані.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.