Комбат ТрО Сергій Салаватов мав зв’язки з «ДНР» – розслідування
Джерело: hromadske
У серпні командиром 107 окремого батальйону територіальної оборони було призначено Сергія Салаватова. Журналісти-розслідувачі опублікували дані, які свідчать про його колишні зв’язки з “ДНР”.
Як зазначається, зараз соцмережі чинного командира батальйону ТрО “почищені”, однак відновлені дописи показують, що у 2014 році він поширював пости із проросійських та сепаратистських спільнот. Журналісти оприлюднили відповідні скриншоти.
Сам Сергій Салаватов розповів авторам розслідування, що 2014-го політика його не цікавила, а проросійські дописи з його сторінки поширювала колишня дружина.
Водночас журналісти отримали доступ до телефонних з’єднань Салаватова. Зокрема вони дізналися, кому він дзвонив та хто дзвонив йому в період з 2014 року. Цим номером телефону комбат користується досі — саме на нього журналісти зателефонували, і Салаватов відповів.
“За цим номером з травня по червень 2014 року Сергій Салаватов спілкувався із таким собі Межлумом Дамірчаном. Це співробітник так званого міністерства внутрішніх справ “ДНР”, якого СБУ розшукує за створення терористичної групи. Ще один контакт чинного комбата — такий собі Антон Кальченко, бойовик формування самопроголошеної “ДНР” “Русич”. Крім того, Салаватов говорив з Олександром Алєксєєвим — членом так званого “Общєго собранія” у Краматорську, яке, зокрема, займалося створенням так званого “народного ополченія”. Нікого з цих людей нині він не пригадує”, — йдеться в матеріалі.
Журналістам він заявив, що не розуміє, про кого вони запитують.
“Я ж вам повторюю: автобізнес — рихтування, зварювання, фарбування. І які клієнти могли мені дзвонити, я без поняття”, — сказав чоловік.
Окрім цього, журналісти з’ясували, що 12 і 13 травня 2014 року, Сергій Салаватов два рази телефонував на гарячі лінії для запису в так зване народне ополчення “ДНР”. Два рази йому звідти передзвонювали. Про що були ті розмови — невідомо.
Розслідувачі також виявили номер Салаватова на російському сайті для вербування бойовиків та найманців, де дані публікувалися ще 10 років тому. У графі “чим можу допомогти” Салаватов зазначив: “участю, працював за наймом”.
“Крім того, в розпорядженні редакції є свідчення про те, що у 2014 році Сергій Салаватов ходив на “референдум” — підтримувати самопроголошену “ДНР”, — стверджується в розслідуванні.
Згідно з повідомленням, Сергія Салаватова не перевіряли перед призначенням комбатом ТРО.
“Проведення перевірки осіб щодо причетності до незаконних збройних формувань не входить до повноважень командирів військових частин”, — відповіли розслідувачам у командуванні ТрО.
Там додали, що на момент призначення Салаватова комбатом командування не знало нічого про його можливу причетність до “ДНР”. Перевірку Салаватова почали лише після звернення журналістів Hromadske.
Уже 28 вересня Салаватов сам повідомив журналістам, що успішно пройшов поліграф. Цей факт їм підтвердив командир 109 бригади ТрО Олег Шершуков.
“Він пройшов поліграф і всі необхідні фільтраційні заходи, військова контррозвідка вчора надала рапорт. Питання про перевірку знято, пообіцяли в СБУ”, — сказав комбриг.
Журналісти дізналися у власних джерел, як проходила перевірка Салаватова. За їхніми словами, поліграф був, але формальний. Конкретних запитань, щодо того, чи знає Сергій Салаватов згаданих бойовиків, про що вони спілкувалися, чому він подавав свої дані в так зване народне ополчення — не було. На загальні запитання, чи був Салаватов “ДНРівцем”, він відповів “ні”.
Також журналісти Hromadske зазначили, що після того, як Сергій Салаватов пройшов поліграф, його сторінку видалили із сайту “Миротворець”.
- Український військовослужбовець Віталій Овчаренко нещодавно розповів про журналіста телеканалу FreeДОМ, який навчався у військовому вузі так званої “ДНР” та давав присягу терористам. У відповідь телеканал написав звернувся до СБУ щодо Овчаренка.
Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.
Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.
Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась – попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі.
2 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про початок реформи медико-соціальних експертних комісій, що триватиме та буде удосконалюватись протягом 2025 року.