Комітет Верховної ради підтримав законопроєкт Зеленського щодо множинного громадянства

Джерело: допис Верховної ради в Telegram

Комітет з прав людини Верховної Ради підтримав законопроєкт, який стосується множинного громадянства, внесений президентом України Володимиром Зеленським.

Повідомлення стверджує, що на засіданні 6 лютого комітет підтримав проєкт закону про питання у сфері міграції, який визначено як пріоритетний.

Законопроєкт спрямовано на оновлення положень щодо набуття та втрати громадянства, а також на удосконалення правового регулювання стосовно іноземців та осіб без громадянства, які служать у Збройних Силах України.

Множинне громадянство, як статус, при якому особа визнається громадянином двох або більше країн, розглядається у зв’язку з законопроєктом. Однак Конституція України наголошує на принципі єдиного громадянства у країні.

У жовтні минулого року МЗС висловило підтримку ідеї введення множинного громадянства в Україні, зробивши зауваження щодо винятків, пов’язаних із забороною подвійного громадянства з державами-агресорами, як-от Росія.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.