Комітет ВР схвалив до другого читання підвищення акцизів на пальне
Джерело: нардеп Ярослав Железняк
Комітет ВР з питань фінансової, податкової та митної політики схвалив до другого читання законопроєкт про підвищення акцизів на пальне №11256-2.
“По факту залишили версію, яка була в Уряду до першого читання. Так, повернули підвищення оподаткування акцизами на скраплений газ (тільки з 2028-го не 277 євро, а 250 євро зупиняється)”, – йдеться у повідомленні.
Він додав, що, за задумом, закон набуває чинності з 1 вересня 2024.

Фото: Железняк
Народна депутатка з фракції “Європейська солідарність” Ніна Южаніна прокоментувала схвалення законопроєкту, зазначивши, що “під прикриттям євроінтеграції влада підвищує акцизи на пальне для бізнесу і громадян”.
Вона зауважила, що вже з 1 вересня 2024 року бензин може подорожчати на 1,5 гривні, дизель – на 2 гривні, скраплений газ – на 5 гривень, якщо таке рішення, схвалене сьогодні на засіданні податкового комітету, підтримають в залі ВР.
За словами Южаніної, адаптація до Директиви ЄС №2003/96 не вимагає від України підвищення ставок акцизу на пальне до набуття повноцінного членства в ЄС.
При цьому нардепка додала, що основні аргументи влади зводяться до необхідності збільшення фінансування потреб Сил безпеки і оборони.
“Ніхто навіть не згадує про те, що прийнятою тиждень тому Кабміном Бюджетною декларацією, на основі якої буде підготовлено проєкт державного бюджету на наступний рік, передбачено відновлення фінансування будівництва доріг за рахунок акцизу на пальне: 25% від його сплати в 2025 році буде спрямовано до Державного дорожного фонду. Це стільки ж, скільки всі ми сплатимо в 2025 році за підвищеними ставками акцизу на пальне. Євроінтеграція по-українськи – з присмаком асфальту”, – наголосила Южаніна.
- Народні депутати у Верховній Раді схвалили за основу проєкт закону про підвищення ставок акцизного податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
Президент Куби Мігель Діас-Канель, котрий прилетів до Москви на парад 9 травня, повернеться до Гавани не порожніми руками. Росія забезпечить інвестування $1 млрд в економіку Куби до 2030 року, пообіцявши рятівне коло для комуністичного карибського острова на тлі виснажливої економічної кризи.