Комітет ВР з питань оборони рекомендує усунути Безуглу з посади заступниці голови комітету
Джерело: Вадим Івченко та Мар’яна Безугла
Парламентський комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ініціює відкликання народної депутатки Мар’яни Безуглої (“Слуга народу”) з посади заступниці голови цього комітету. Безугла вже прокоментувала ініціативу.
Народний депутат України від “Батьківщини” повідомив, що 5 січня комітет ВР з питань оборони ухвалив рішення щодо відкликання Безуглої.
“Я, особисто, голосував “за””, – зазначив нардеп.
За словами Івченка, у Верховній Раді на відповідних посадах мають перебувати люди, які підсилюють позиції України у політичному та інформаційному просторах.
На ініціативу членів комітету відреагувала і сама Безугла, яка наголосила, що “це лише рекомендація від комітету”, і що її можуть звільнити лише у випадку, якщо за це проголосує парламент.
Вона також додала, що це все було зроблено “максимально підступно”.
“Голова Комітету поставив на голосування, коли я його попередила, що запізнюсь на засідання, за моєї відсутності; а колеги проголосували. Я не здамся НІКОЛИ, і жодний шантаж не змусить мене відступити від принципів, роботи, боротьби і правди”, – додала нардепка.
Вона резюмувала, що якби члени оборонного комітету ВР активно працювали з сектором нацбезпеки та оборони і не приймали конʼюнктурні рішення щодо того, що вигідно сказати, а що ні, то були б зовсім інші реалії.
- Нардепка з фракції “ЄС” Ірина Фріз заявила, що ініціює звільнення депутатки Мар’яни Безуглої з посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю.
- Народні депутати зі “Слуги народу” вимагають виключити Марʼяну Безуглу з фракції після її претензій до військового керівництва України та заяв про “відставку” Головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного.
- Волонтер Роман Донік розкритикував нардепку від партії “Слуга народу” Мар’яну Безуглу, назвавши її дії “свідомою роботою на ворога”.
22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.
У місті Паневежис, Литва, розпочнеться судовий процес над п’ятьма громадянами України. Їх звинувачують у незаконному переправленні 43 мігрантів з Афганістану, Пакистану, Непалу та Індії через литовську територію.
У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.
Президент США Дональд Трамп готується відправити близько 10 000 військовослужбовців на південний кордон країни.
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.