Комітет ВР з питань оборони рекомендує усунути Безуглу з посади заступниці голови комітету
Джерело: Вадим Івченко та Мар’яна Безугла
Парламентський комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ініціює відкликання народної депутатки Мар’яни Безуглої (“Слуга народу”) з посади заступниці голови цього комітету. Безугла вже прокоментувала ініціативу.
Народний депутат України від “Батьківщини” повідомив, що 5 січня комітет ВР з питань оборони ухвалив рішення щодо відкликання Безуглої.
“Я, особисто, голосував “за””, – зазначив нардеп.
За словами Івченка, у Верховній Раді на відповідних посадах мають перебувати люди, які підсилюють позиції України у політичному та інформаційному просторах.
На ініціативу членів комітету відреагувала і сама Безугла, яка наголосила, що “це лише рекомендація від комітету”, і що її можуть звільнити лише у випадку, якщо за це проголосує парламент.
Вона також додала, що це все було зроблено “максимально підступно”.
“Голова Комітету поставив на голосування, коли я його попередила, що запізнюсь на засідання, за моєї відсутності; а колеги проголосували. Я не здамся НІКОЛИ, і жодний шантаж не змусить мене відступити від принципів, роботи, боротьби і правди”, – додала нардепка.
Вона резюмувала, що якби члени оборонного комітету ВР активно працювали з сектором нацбезпеки та оборони і не приймали конʼюнктурні рішення щодо того, що вигідно сказати, а що ні, то були б зовсім інші реалії.
- Нардепка з фракції “ЄС” Ірина Фріз заявила, що ініціює звільнення депутатки Мар’яни Безуглої з посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю.
- Народні депутати зі “Слуги народу” вимагають виключити Марʼяну Безуглу з фракції після її претензій до військового керівництва України та заяв про “відставку” Головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного.
- Волонтер Роман Донік розкритикував нардепку від партії “Слуга народу” Мар’яну Безуглу, назвавши її дії “свідомою роботою на ворога”.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.