Компанія нардепа «Слуги народу» отримала 12 млн за моніторинг медіа щодо влади

Джерело: Наші гроші з посиланням на дані Prozorro

Державне підприємство “Центр захисту інформаційного простору України” уклало контракт на 12,24 млн грн із компанією “Медіатека” з метою щоденного моніторингу медіа-простору стосовно президента Володимира Зеленського, Офісу Президента, уряду та інших державних структур.

Так, упродовж 2025 року компанія моніторитиме матеріали про президента України Володимира Зеленського, першу леді Олену Зеленську і її Фундацію, Офіс президента, Кабмін, Верховну Раду, Генштаб, а також усіх міністрів, керівників відомств, радників та спікерів.

Моніторинг охоплює телемарафон, не менше десяти загальнонаціональних телеканалів, 50 друкованих видань, радіостанції та понад 1 000 національних і регіональних онлайн-ЗМІ. Також аналізується активність у Facebook, Twitter (X), Instagram, YouTube, Telegram, TikTok та іноземних ЗМІ (англомовних, німецькомовних, франкомовних).

Контракт передбачає кілька видів звітів:

  • Щоденні звіти – кількість згадувань, рейтинг персон та об’єктів, тональність повідомлень, ключові теми та реакція в соцмережах.
  • Щотижневі звіти – аналіз медіаполя, ефективність комунікацій, основні наративи, топспікери та охоплення аудиторії.
  • Щомісячні звіти – SWOT-аналіз (сильні та слабкі сторони, можливості та загрози), успішність комунікаційних кампаній, інформаційні атаки, прогнози медійних ризиків.
  • Окремі дослідження – глибинний аналіз резонансних тем та соціологічні дослідження.

Зауважується, що проти минулого року вартість окремих послуг значно зросла:

  • Щоденний моніторинг медіа – 6 840 грн (було 5 040 грн).
  • Моніторинг соцмереж – 3 600 грн (було 1 800 грн).
  • Щоденний аналітичний звіт – 4 800 грн (було 2 400 грн).
  • Щотижневий звіт – 96 000 грн (було 60 000 грн).
  • Щомісячний SWOT-аналіз – 100 800 грн (було 74 400 грн).
  • Окреме соціологічне дослідження – 540 000 грн (було 144 000 грн).

Тендер відбувся з єдиним учасником – компанією “Медіатека”. Однією з умов участі було підтвердження досвіду виконання аналогічних контрактів у 2020-2024 роках. “Медіатека” надала довідку про виконані договори з цим же замовником та з НЕК “Укренерго”.

“Медіатека” належить народному депутату від “Слуги народу” Олександру Маріковському. У Вікіпедії він досі вказаний як заступник голови комітету з питань екологічної політики та дійсний радник державного секретаря Міністерства інформаційної політики України. Тоді як у відповідь на журналістське розслідування Bihus.Info Маріковський заявив, що з 2019 року передав компанію в управління іншій особі та не впливає на її діяльність. Він також стверджує, що звіти “Медіатеки” є професійними та відповідають технічному завданню.

Окрім “Медіатеки”, Маріковський є співзасновником:

  • ГО “Центр контент-аналізу”,
  • ТОВ “Центр контент-аналізу”,
  • ТОВ “Соцмоніторинг”,
  • ТОВ “Інтелектуальні медійні системи”,
  • БФ “Дій за Україну!”.

З 2017 року “Медіатека” отримала державних контрактів на 45,83 млн грн, переважно від “Центру захисту інформаційного простору України”.

Додамо, раніше журналісти Bihus.Info з’ясували, що у звітах “Медіатеки” кількість позитивних згадок про владу значно перевищує негативні, що може створювати спотворене уявлення в уряду про реальну ситуацію в інформаційному полі. Також у деяких документах критика на адресу влади подавалася як “інформаційні атаки опозиційних ЗМІ”.

Зокрема, у зразку звіту, завантаженому “Медіатекою” в тендерну документацію, зазначено, що голова Офісу Президента Андрій Єрмак піддається критиці за перебрання на себе функцій президента, а заступник голови ОП Олег Татаров згадується як “чи не хрестоматійний приклад корупції та проросійських настроїв” в оточенні Зеленського.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.