Компанія нардепа «Слуги народу» отримала 12 млн за моніторинг медіа щодо влади

Джерело: Наші гроші з посиланням на дані Prozorro

Державне підприємство “Центр захисту інформаційного простору України” уклало контракт на 12,24 млн грн із компанією “Медіатека” з метою щоденного моніторингу медіа-простору стосовно президента Володимира Зеленського, Офісу Президента, уряду та інших державних структур.

Так, упродовж 2025 року компанія моніторитиме матеріали про президента України Володимира Зеленського, першу леді Олену Зеленську і її Фундацію, Офіс президента, Кабмін, Верховну Раду, Генштаб, а також усіх міністрів, керівників відомств, радників та спікерів.

Моніторинг охоплює телемарафон, не менше десяти загальнонаціональних телеканалів, 50 друкованих видань, радіостанції та понад 1 000 національних і регіональних онлайн-ЗМІ. Також аналізується активність у Facebook, Twitter (X), Instagram, YouTube, Telegram, TikTok та іноземних ЗМІ (англомовних, німецькомовних, франкомовних).

Контракт передбачає кілька видів звітів:

  • Щоденні звіти – кількість згадувань, рейтинг персон та об’єктів, тональність повідомлень, ключові теми та реакція в соцмережах.
  • Щотижневі звіти – аналіз медіаполя, ефективність комунікацій, основні наративи, топспікери та охоплення аудиторії.
  • Щомісячні звіти – SWOT-аналіз (сильні та слабкі сторони, можливості та загрози), успішність комунікаційних кампаній, інформаційні атаки, прогнози медійних ризиків.
  • Окремі дослідження – глибинний аналіз резонансних тем та соціологічні дослідження.

Зауважується, що проти минулого року вартість окремих послуг значно зросла:

  • Щоденний моніторинг медіа – 6 840 грн (було 5 040 грн).
  • Моніторинг соцмереж – 3 600 грн (було 1 800 грн).
  • Щоденний аналітичний звіт – 4 800 грн (було 2 400 грн).
  • Щотижневий звіт – 96 000 грн (було 60 000 грн).
  • Щомісячний SWOT-аналіз – 100 800 грн (було 74 400 грн).
  • Окреме соціологічне дослідження – 540 000 грн (було 144 000 грн).

Тендер відбувся з єдиним учасником – компанією “Медіатека”. Однією з умов участі було підтвердження досвіду виконання аналогічних контрактів у 2020-2024 роках. “Медіатека” надала довідку про виконані договори з цим же замовником та з НЕК “Укренерго”.

“Медіатека” належить народному депутату від “Слуги народу” Олександру Маріковському. У Вікіпедії він досі вказаний як заступник голови комітету з питань екологічної політики та дійсний радник державного секретаря Міністерства інформаційної політики України. Тоді як у відповідь на журналістське розслідування Bihus.Info Маріковський заявив, що з 2019 року передав компанію в управління іншій особі та не впливає на її діяльність. Він також стверджує, що звіти “Медіатеки” є професійними та відповідають технічному завданню.

Окрім “Медіатеки”, Маріковський є співзасновником:

  • ГО “Центр контент-аналізу”,
  • ТОВ “Центр контент-аналізу”,
  • ТОВ “Соцмоніторинг”,
  • ТОВ “Інтелектуальні медійні системи”,
  • БФ “Дій за Україну!”.

З 2017 року “Медіатека” отримала державних контрактів на 45,83 млн грн, переважно від “Центру захисту інформаційного простору України”.

Додамо, раніше журналісти Bihus.Info з’ясували, що у звітах “Медіатеки” кількість позитивних згадок про владу значно перевищує негативні, що може створювати спотворене уявлення в уряду про реальну ситуацію в інформаційному полі. Також у деяких документах критика на адресу влади подавалася як “інформаційні атаки опозиційних ЗМІ”.

Зокрема, у зразку звіту, завантаженому “Медіатекою” в тендерну документацію, зазначено, що голова Офісу Президента Андрій Єрмак піддається критиці за перебрання на себе функцій президента, а заступник голови ОП Олег Татаров згадується як “чи не хрестоматійний приклад корупції та проросійських настроїв” в оточенні Зеленського.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.

23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.

23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.