Компанія режисера «Слуги народу» отримала контракти на 750 млн за постачання електроенергії
Джерело: розслідування Bihus.Info
Компанія “Ел-енерго” режисера “Слуги народу” Олексія Кірющенка з жовтня 2023 року по травень 2024 року уклала 12 контрактів на понад 750 мільйонів гривень на постачання електроенергії від комунальних підприємств.
Основний вид діяльності “Ел-енерго” – торгівля електроенергією.
Кірющенко знімав серіали “Моя прекрасна няня”, “Свати”, а згодом “Слуга народу”. Ще у 2015 році Кірющенко називав себе “росіянином українського походження” і тривалий час працює в кіноіндустрії.
Водночас після приходу до влади команди Зеленського Кірющенко долучився й до державних кінопроектів. Згодом режисер увійшов у бізнес, що геть не пов’язаний з кіноіндустрією:
- 49% у компанії “Ел-енерго”, яка отримала бюджетних замовлень на близько 750 млн на продаж електроенергії
- 5% у компаніях, пов’язаних з виробництвом БпЛА
У розслідуванні мовиться, що компанія “Ел-енерго” почала отримувати замовлення на постачання електроенергії від комунальних підприємств та державних структур якраз після зміни власників.
Наразі найбільша угода укладена з КП “Дніпроводоканал” Дніпровської міськради. Вартість угоди становила 521 млн грн. Строк виконання – до кінця року.
Журналісти запитали напряму у Кірющенка про його нову діяльність, на що він спочатку відмовився спілкуватися, згодом заявив, що не розуміє, про що мовиться. І зрештою, коментар завершився образами редакції та журналістів Bihus.Info.
Довідка. Олексій Кірющенко народився в Україні, однак тривалий час жив і працював в РФ. В Україні, зокрема, співпрацював з проєктами студії “Квартал 95” – серіали “Свати”, “Папік”, “Слуга народу”. Після перемоги Володимира Зеленського у 2019 році Кірющенко долучався до розробки концепції на той момент нового телеканалу для окупованих територій “Дім”, був членом Наглядової ради Українського культурного фонду. Також, за даними журналістів, він входив до складу комісії, що обирала кінопроєкти для державного фінансування.
У вересні 2023 роуц разом з продюсером Артемом Колюбаєвим (колишній бізнес-партнер з кіновиробництва голови Офісу президента Андрія Єрмака) став співвласником компанії-виробника БпЛА Culver. Продюсер і режисер отримали в компаніях, які входять в Culver, по 5%.
Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.
Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.
Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.
- 5 грудня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну.
- Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас під час зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим в Києві повідомив, що Литва готова надати Україні радників, які допоможуть у впровадженні реформ і боротьбі з корупцією.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підключило 144 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.
- За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
- 9-10 травня міністри юстиції країн G7 обговорили у Венеції боротьбу з корупцією в Україні та окреслили спільні зусилля у боротьбі з організованою злочинністю.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.
Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.