Компанії, пов’язані з Великою Британією, підозрюють у порушенні санкцій проти РФ
Джерело: BBC
Британський уряд розслідує діяльність 37 компаній, пов’язаних з Великою Британією, щодо ймовірного порушення нафтових санкцій про РФ.
Назви цих компаній не розголошують, але ймовірно, що деякі з них – компанії з морського страхування.
Мінфін Великої Британії повідомив, що вживатиме заходів у випадку необхідності, водночас вказавши на складність таких справ, через що розслідування про порушення триває так довго.
Вільям Браудер – міжнародний фінансист та інвестор і давній критик російського президента Володимира Путіна – висловив здивування тим, що не було жодного судового процесу чи штрафу щодо цих компаній.
Санкції проти РФ Велика Британія та низка інших країн запровадили після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.
Серед запроваджених санкцій – обмеження ціни на російську нафту, аби зменшити доходи РФ, які вона витратичає на продовження війни.
Обмеження забороняють британським компаніям допомагати у транспортуванні російської нафти, яку продають вище обмеженої ціни у 60 доларів за баррель.
За словами Браудера, Велика Британія “є однією з найслабших держав щодо забезпечення дотримання подібних законів”.
“У Великій Британії судові переслідування проводять неефективно, і я не знаю, чи можна це виправити негайно. Схоже, що тут є як проблема ресурсів, так і проблема культури, коли мовиться про переслідування людей за економічні злочини чи ухилення від санкцій”, – вважає він.
Загалом, за даними BBC, британський Мінфін розпочав розслідування щодо 52 компаній, підозрюваних у порушенні цінових обмежень з грудня 2022 року.
Станом на серпень тривало розслідування проти 37 компаній. Розслідування щодо решти компаній завершили, однак жодній чз них не виписали штраф.
Луїс Вілсон, керівник відділу розслідувань у сфері викопного палива в антикорупційній організації Global Witness, вважає “досить дивним”, що досі жодній компанії не виписали штраф за порушення.
Він додав, що обмеження цін на російську нафту – всього лиш “паперовий тигр”, який насправді не може боротись із порушенням правил.
“Якщо уряд Великої Британії не дозволить британському бізнесу допомагати наживатись Путіну, то, я думаю, ви побачите, як інші наслідують його приклад”, – наголосив Вілсон.
Розслідуванням ймовірних порушень займається Управління з реалізації фінансових санкцій (OFSI) – один із підрозділів міністерства фінансів.
У березні OFSI отримав додаткові 50 000 000 фунтів стерлінгів для покращення дотримання режиму британських санкцій.
Проте, за словами Вілсона, компанії, яких підозрюють у порушенні, “досить легко знаходять документ”, який позбавляє їх неприємностей.
“Ймовірно, що ці компанії або знайдуть необхідні документи для проходження цього процесу, або ми побачимо, як британський уряд тихо закриє ці справи”, – додав він.
Щодо США, то, на думку Вілсона, вони не хочуть посилювати санкційний режим, “тому, що бояться, що якщо вони виконуватимуть правила, це зупинить торгівлю російською нафтою і призведе до росту цін на нафту”.
У Мінфіні Великої Британії запевнили, що вживатимуть примусових заходів “у випадку необхідності” та “повідомлять порушників санкцій”.
Перший штраф, який виписала OFSI через Росію, був у вересні. Тоді на 15 000 фунтів стерлінгів оштрафували компанію, у списку клієнтів якої були росіяни, проти яких запровадили санкції.
- Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році.
22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.
У місті Паневежис, Литва, розпочнеться судовий процес над п’ятьма громадянами України. Їх звинувачують у незаконному переправленні 43 мігрантів з Афганістану, Пакистану, Непалу та Індії через литовську територію.
У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.
Президент США Дональд Трамп готується відправити близько 10 000 військовослужбовців на південний кордон країни.
Опитування свідчить, що більшість українців не виїжджатимуть до іншої держави на постійне місце проживання після завершення війни та повного відкриття кордонів.