Компанії, пов’язані з Великою Британією, підозрюють у порушенні санкцій проти РФ

Джерело: BBC

Британський уряд розслідує діяльність 37 компаній, пов’язаних з Великою Британією, щодо ймовірного порушення нафтових санкцій про РФ.

Назви цих компаній не розголошують, але ймовірно, що деякі з них – компанії з морського страхування.

Мінфін Великої Британії повідомив, що вживатиме заходів у випадку необхідності, водночас вказавши на складність таких справ, через що розслідування про порушення триває так довго.

Вільям Браудер – міжнародний фінансист та інвестор і давній критик російського президента Володимира Путіна – висловив здивування тим, що не було жодного судового процесу чи штрафу щодо цих компаній.

Санкції проти РФ Велика Британія та низка інших країн запровадили після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Серед запроваджених санкцій – обмеження ціни на російську нафту, аби зменшити доходи РФ, які вона витратичає на продовження війни.

Обмеження забороняють британським компаніям допомагати у транспортуванні російської нафти, яку продають вище обмеженої ціни у 60 доларів за баррель.

За словами Браудера, Велика Британія “є однією з найслабших держав щодо забезпечення дотримання подібних законів”.

“У Великій Британії судові переслідування проводять неефективно, і я не знаю, чи можна це виправити негайно. Схоже, що тут є як проблема ресурсів, так і проблема культури, коли мовиться про переслідування людей за економічні злочини чи ухилення від санкцій”, – вважає він.

Загалом, за даними BBC, британський Мінфін розпочав розслідування щодо 52 компаній, підозрюваних у порушенні цінових обмежень з грудня 2022 року.

Станом на серпень тривало розслідування проти 37 компаній. Розслідування щодо решти компаній завершили, однак жодній чз них не виписали штраф.

Луїс Вілсон, керівник відділу розслідувань у сфері викопного палива в антикорупційній організації Global Witness, вважає “досить дивним”, що досі жодній компанії не виписали штраф за порушення.

Він додав, що обмеження цін на російську нафту – всього лиш “паперовий тигр”, який насправді не може боротись із порушенням правил.

“Якщо уряд Великої Британії не дозволить британському бізнесу допомагати наживатись Путіну, то, я думаю, ви побачите, як інші наслідують його приклад”, – наголосив Вілсон.

Розслідуванням ймовірних порушень займається Управління з реалізації фінансових санкцій (OFSI) – один із підрозділів міністерства фінансів.

У березні OFSI отримав додаткові 50 000 000 фунтів стерлінгів для покращення дотримання режиму британських санкцій.

Проте, за словами Вілсона, компанії, яких підозрюють у порушенні, “досить легко знаходять документ”, який позбавляє їх неприємностей.

“Ймовірно, що ці компанії або знайдуть необхідні документи для проходження цього процесу, або ми побачимо, як британський уряд тихо закриє ці справи”, – додав він.

Щодо США, то, на думку Вілсона, вони не хочуть посилювати санкційний режим, “тому, що бояться, що якщо вони виконуватимуть правила, це зупинить торгівлю російською нафтою і призведе до росту цін на нафту”.

У Мінфіні Великої Британії запевнили, що вживатимуть примусових заходів “у випадку необхідності” та “повідомлять порушників санкцій”.

Перший штраф, який виписала OFSI через Росію, був у вересні. Тоді на 15 000 фунтів стерлінгів оштрафували компанію, у списку клієнтів якої були росіяни, проти яких запровадили санкції.

Вантажне судно Sparta, яке Росія використовує для вивезення озброєння та техніки з Сирії, зупинилося у відкритому морі через технічну несправність. За інформацією розвідки, під час руху вийшла з ладу паливна трубка головного двигуна.

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв розпочати “наймасштабнішу операцію з депортації в історії Америки”, щойно він вступить на посаду 20 січня.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.

Переговори між Ізраїлем і ХАМАС щодо припинення вогню і звільнення заручників у Газі завершені на 90%, але залишаються ключові питання, які необхідно вирішити, поінформував високопоставлений палестинський чиновник, який бере участь у перемовинах.

У Нігерії щонайменше 67 людей, багато з яких діти, загинули на трьох різдвяних благодійних заходах протягом останніх днів.