Комроти зробив заяву про великі втрати через «злочинне недбальство командування»

Джерело: Роман Кулик/X

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своєму батальйоні через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Останні пів року війни остаточно утвердили мене в спостереженні, що на боротьбу з абсолютно відбитими, неадекватними, безграмотними, але нарцисичними старшими начальниками, у мене йде не менше, а місцями й більше часу, ніж на реальну і єдино важливу війну з росіянами, — написав Кулик.

Юрист за освітою, громадський активіст, засновник ГО “Експертний корпус”, та військовий назвав “аксіомою війни” те, що “старші начальники повально не можуть/відмовляються обʼєктивно оцінювати спроможності підлеглого особового складу”.

Він нагадав, що повномасштабна війна триває понад два роки, і весь цей час військові перебувають на фронті, без можливості відпочити.

Нарізаються фантастичні задачі, які розраховані або на космодесантників, або на щонайменше запакованих 20-річними спортіками й технікою свіжі підрозділи. Що ці люди в***ані фізично й психологічно роками Великої війни, що засобів і боєприпасів для підтримки піхоти тотально не вистачає – все це тупо ігнорується. А командири, які озвучують ці речі, а не тупо козиряють – піддаються остракізму, висміюються як слабаки й соплі.

Кулик додав, що у результаті такої “близорукості/тупості/злочинної недбалості фантастичні задачі не виконуються, люди гинуть, випадають зі строю, а коли апетити зменшуються і доходить до реалістичних задач – уже нікому їх виконувати”.

У повідомленнях комроти заявив про “суїцидальні задачі”, що ставлять перед військовими і, як наслідок, великі втрати серед особового складу. Зокрема 1 липня на платформі X він опублікував повідомлення про “Чорний день в історії нашого батальйону”, вже 3 липня Кулик написав: “Знову”.

До цього військовий повідомив, що “вдалося відбитися” від “глобальної суїцидальної задачі”.

Також Роман наголосив на проблемі забезпечення усіх стабілізаційних пунктів потрібним обладнанням, зокрема для можливості переливання крові, адже бійці часто отримують множинні осколкові поранення.

Своєю чергою, колишній військовий та бізнесмен Роман Пелех зреагував на допис побратима.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.