Конгрес США закликає розвідку оцінити ризик припинення підтримки України
Джерело: The Hill
Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.
Законодавці наполягають додати цей пункт у Закон про нацоборону, який, як очікується, проголосують наступного тижня.
Оцінювати ризики доручили директору Нацрозвідки, директору Агентства воєнної розвідки та директору Центрального розвідувального управління (ЦРУ).
Вони повинні надати звіт з оцінкою оборонної війни України проти Росії, пов’язаною з використанням наданої США допомоги та наслідками для противників Штатів.
У деталях звіту має бути вказано здатність України захищатись, якщо США продовжать чи відмовляться від військової та економічної підтримки чи скасують дозвіл на удар своїми ракетами углиб РФ.
Окрім цього у Конгресі прагнуть, аби розвідка оцінила ризики для США у випадку потенційної поразки України, зокрема ймовірність подальшої агресії з боку Росії, Ірану, Китаю та КНДР.
Звіт можуть надати у несекретній формі, однак він може містити секретні пункти. Його мають передати у комітети розвідки Палати представників та Сенату, та комісіям зі збройних сил, закордонних справ та міжнародних відносин.
Звіт повинен бути наданий через 90 днів з моменту підписання закону NDAA, відтак незрозуміло, як внесок керівників розвідки Байдена буде враховуватися у звіті порівняно з кандидатами Трампа на керівні посади в розвідці в його адміністрації.
- Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що без допомоги від США Україна може воювати принаймні протягом першої половини 2025 року.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.