Конгрес США закликає розвідку оцінити ризик припинення підтримки України

Джерело: The Hill

Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.

Законодавці наполягають додати цей пункт у Закон про нацоборону, який, як очікується, проголосують наступного тижня.

Оцінювати ризики доручили директору Нацрозвідки, директору Агентства воєнної розвідки та директору Центрального розвідувального управління (ЦРУ).

Вони повинні надати звіт з оцінкою оборонної війни України проти Росії, пов’язаною з використанням наданої США допомоги та наслідками для противників Штатів.

У деталях звіту має бути вказано здатність України захищатись, якщо США продовжать чи відмовляться від військової та економічної підтримки чи скасують дозвіл на удар своїми ракетами углиб РФ.

Окрім цього у Конгресі прагнуть, аби розвідка оцінила ризики для США у випадку потенційної поразки України, зокрема ймовірність подальшої агресії з боку Росії, Ірану, Китаю та КНДР.

Звіт можуть надати у несекретній формі, однак він може містити секретні пункти. Його мають передати у комітети розвідки Палати представників та Сенату, та комісіям зі збройних сил, закордонних справ та міжнародних відносин.

Звіт повинен бути наданий через 90 днів з моменту підписання закону NDAA, відтак незрозуміло, як внесок керівників розвідки Байдена буде враховуватися у звіті порівняно з кандидатами Трампа на керівні посади в розвідці в його адміністрації.

Палестинське збройне угрупування ХАМАС звільнив п’ятьох заручників і збирається звільнити ще одного з Гази в обмін на звільнення сотні палестинців.

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, коли в Україні почнуть відступати морози.

Російські окупанти атакували дроном автомобіль, що їхав по трасі на виїзді з міста Куп’янськ на Харківщині.

Нове дослідження виявило, що у жінок віком 40-54 роки, у яких немає менопаузи, ризик розвитку довготривалого COVID-19 вищий, порівняно з іншими.

Президент США Дональд Трамп звільнив голову Об’єднаного комітету начальників штабів (в інших країнах це як начальник генштабу) Чарльза Брауна та ще п’ятьох інших старших офіцерів.