Корабель, уражений ракетою хуситів, утворив 28-кілометрову нафтову пляму в Червоному морі

Джерело: CNN

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

Фото: AP

M/V Rubymar — ліванське судно, зареєстроване у Великій Британії під прапором Белізу — перевозило 41 000 тонн добрив, проте по ньому влучила одна з двох балістичних ракет, випущених з території хуситів в Ємені.

“Хусити продовжують демонструвати нехтування регіональним впливом своїх невибіркових атак, загрожуючи рибальській промисловості, прибережним громадам та імпорту продовольчих товарів”, — заявило Центральне командування США.

Один із офіційних осіб США сказав, що загроза нових нападів хуситів у Червоному морі в поєднанні зі станом води робить неймовірно складним безпечний доступ до судна та спробу відбуксирувати корабель до порту.

Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що судно “набирає води, поки ми говоримо”.

“Це створює небезпеку для навколишнього середовища через витік усього палива, яке воно перевозить. До того ж воно перевозило, наскільки я розумію, добрива. Тож хусити створюють небезпеку для навколишнього середовища прямо на власному подвір’ї”, — сказала Сінгх.

У п’ятницю CNN повідомила, що адміністрація Байдена намагається зупинити тривалі атаки хуситів на кораблі в Червоному морі, проте угруповання продовжує зміцнювати свої запаси зброї в Ємені.

Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.

Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.

Українське науково-дослідницьке судно “Ноосфера” завершило четвертий антарктичний сезон. Корабель перебуватиме у порту тимчасової дислокації — Кейптауні.

11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.

Переговори між американськими та китайськими офіційними особами в Женеві продовжилися 11 травня. Обидві сторони обговорювали шляхи деескалації торговельної війни, котра вже загрожує завдати значної шкоди світовій економіці.