Король Чарльз ІІІ згадав у своїй промові про підтримку України
Джерело: The Telegraph
Учора, 7 листопада, король Великої Британії Чарльз III відкрив у Вестмінстерському палаці парламентську сесію та згадав у своїй промові про допомогу Україні на тлі російської агресії.
“Мої міністри тісно співпрацюватимуть з міжнародними партнерами, щоб підтримувати Україну, зміцнювати НАТО та вирішити найгостріші виклики безпеці”, – сказав він.
За словами Чарльза ІІІ, ці безпекові виклики включають в себе наслідки варварських актів тероризму проти народу Ізраїлю, сприяння гуманітарній підтримці в Секторі Гази та підтримку миру та стабільності на Близькому Сході.
Водночас король Великої Британії згадав про боротьбу уряду зі зміною клімату та безпечні розробки у сфері штучного інтелекту.
“Ухваливши ці довгострокові рішення, мій уряд змінить цю країну та збудує краще майбутнє”, – резюмував Чарльз ІІІ.
- Папа Римський Франциск заявив, що український народ – це народ-мученик. На його думку, у цій війні зацікавлені торговці зброєю.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.