Корупціонери зможуть законно «відкупитися»: депутати прийняли законопроєкт у 1-му читанні

Джерело: народний депутат Ярослав Железняк/Telegram

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №11340 щодо зміни умов угоди зі слідством у корупційних злочинах. Ініціативу, яка містить корупційні ризики, підтримав 231 депутат.

Законопроєкт дозволить зменшувати покарання за корупцію нижче визначеної межі та розширить можливість звільнення від покарання з випробувальним терміном навіть за особливо тяжкі корупційні злочини. Викриття спільників не буде обов’язковою умовою.

Викриття спільників пропонують замінити відшкодуванням шкоди та штрафом до 204 млн грн за особливо тяжкий злочин.

Згідно з законопроєктом, підозрювані в корупції чиновники зможуть сплатити штраф:

  • у разі вчинення кримінального проступку – від 204 тисяч грн до 2,05 млн грн;
  • у разі вчинення нетяжкого злочину – від 2,05 млн до 204 млн грн;
  • у разі вчинення тяжкого злочину – від 20,4 млн до 102 млн грн;
  • у разі вчинення особливо тяжкого злочину – від 102 млн грн до 204 млн грн.

Антикорупційний комітет ВРУ вказав, що в законопроєкті є положення з корупційним фактором. Підозрювані у корупційних злочинах можуть уникнути суворого покарання, не викриваючи співучасників та не надаючи інформації про інші злочини.

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначає, що законопроєкт не передбачає навіть конфіскацію майна підозрюваного.

“Вкрав мільярд, взяли на чергових 100 млн, компенсував їх, заплатив ще 200 млн штрафу і живи-насолоджуйся на “зароблених” 700 млн”, – пише Шабунін.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.

12 травня військові Тайваню вперше здійснили бойове випробування американських реактивних систем залпового вогню HIMARS, що стало важливим етапом у посиленні обороноздатності острова на тлі зростаючої загрози з боку Китаю. 

Правоохоронці викрили на Київщині підпільний цех із виробництва сигарет, облаштований на території колишньої свиноферми. Потужності дозволяли виготовляти понад 50 тисяч пачок контрафактної продукції щодня. 

Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.

На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.

У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.