Користувачі Android бачать пропутінську пропаганду через Google, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
В Google стверджують, що після вторгнення Росії в Україну у 2022 році вони наполегливо працювали, щоб перешкодити уряду Володимира Путіна використовувати їхні сервіси для поширення дезінформації. Але широко використовувана служба Android під назвою Discover продовжує подавати пропаганду російській аудиторії.
Discover відображається як канал вмісту в браузері Chrome на пристроях Android. Наприклад, читачі можуть побачити брехню та дезінформацію, зокрема статтю, в якій звинувачують Україну в нещодавньому російському ударі по селі Гроза на Харківщині, а в іншій статті стверджують, що президент України Володимир Зеленський вербує бойовиків з “Ісламської держави”.
У вересні Google налічував понад 200 000 щоденних звернень до Константинополя, яким керує Костянтин Малофєєв, російський бізнесмен і союзник Кремля, проти якого США та Європейський Союз ввели санкції.
Google заявив, що він був ефективним у зриві російських інформаційних операцій, або IO, спрямованих на підтримку внутрішньої підтримки війни.
“Москва використала весь спектр IO — від відкритих державних медіа до таємних платформ і облікових записів — для формування суспільного сприйняття війни. У 2022 році Google перервав 1950 випадків російської активності вводу-виводу на своїх платформах”, — йдеться у звіті від 26 вересня.
У рамках придушення Кремлем засобів масової інформації часів війни уряд зараз блокує Google News у Росії, хоча інші служби Alphabet Inc. , зокрема YouTube і Google Search, продовжують працювати. Операційна система Android також використовується на понад 80% мобільних пристроїв у Росії разом із функцією Discover, яка регулярно поширює пропагандистські ЗМІ.
- У 2023 році російський уряд витратить на утримання держЗМІ рекордні $1,23 млрд (122,1 млрд рублів), випливає з пояснювальної записки до проєкту закону про бюджет.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.