Користувачі Android бачать пропутінську пропаганду через Google, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

В Google стверджують, що після вторгнення Росії в Україну у 2022 році вони наполегливо працювали, щоб перешкодити уряду Володимира Путіна використовувати їхні сервіси для поширення дезінформації. Але широко використовувана служба Android під назвою Discover продовжує подавати пропаганду російській аудиторії.

Discover відображається як канал вмісту в браузері Chrome на пристроях Android. Наприклад, читачі можуть побачити брехню та дезінформацію, зокрема статтю, в якій звинувачують Україну в нещодавньому російському ударі по селі Гроза на Харківщині, а в іншій статті стверджують, що президент України Володимир Зеленський вербує бойовиків з “Ісламської держави”.

У вересні Google налічував понад 200 000 щоденних звернень до Константинополя, яким керує Костянтин Малофєєв, російський бізнесмен і союзник Кремля, проти якого США та Європейський Союз ввели санкції.

Google заявив, що він був ефективним у зриві російських інформаційних операцій, або IO, спрямованих на підтримку внутрішньої підтримки війни. 

“Москва використала весь спектр IO — від відкритих державних медіа до таємних платформ і облікових записів — для формування суспільного сприйняття війни. У 2022 році Google перервав 1950 випадків російської активності вводу-виводу на своїх платформах”, — йдеться у звіті від 26 вересня.

У рамках придушення Кремлем засобів масової інформації часів війни уряд зараз блокує Google News у Росії, хоча інші служби Alphabet Inc. , зокрема YouTube і Google Search, продовжують працювати. Операційна система Android також використовується на понад 80% мобільних пристроїв у Росії разом із функцією Discover, яка регулярно поширює пропагандистські ЗМІ.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.