Користувачі Android бачать пропутінську пропаганду через Google, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

В Google стверджують, що після вторгнення Росії в Україну у 2022 році вони наполегливо працювали, щоб перешкодити уряду Володимира Путіна використовувати їхні сервіси для поширення дезінформації. Але широко використовувана служба Android під назвою Discover продовжує подавати пропаганду російській аудиторії.

Discover відображається як канал вмісту в браузері Chrome на пристроях Android. Наприклад, читачі можуть побачити брехню та дезінформацію, зокрема статтю, в якій звинувачують Україну в нещодавньому російському ударі по селі Гроза на Харківщині, а в іншій статті стверджують, що президент України Володимир Зеленський вербує бойовиків з “Ісламської держави”.

У вересні Google налічував понад 200 000 щоденних звернень до Константинополя, яким керує Костянтин Малофєєв, російський бізнесмен і союзник Кремля, проти якого США та Європейський Союз ввели санкції.

Google заявив, що він був ефективним у зриві російських інформаційних операцій, або IO, спрямованих на підтримку внутрішньої підтримки війни. 

“Москва використала весь спектр IO — від відкритих державних медіа до таємних платформ і облікових записів — для формування суспільного сприйняття війни. У 2022 році Google перервав 1950 випадків російської активності вводу-виводу на своїх платформах”, — йдеться у звіті від 26 вересня.

У рамках придушення Кремлем засобів масової інформації часів війни уряд зараз блокує Google News у Росії, хоча інші служби Alphabet Inc. , зокрема YouTube і Google Search, продовжують працювати. Операційна система Android також використовується на понад 80% мобільних пристроїв у Росії разом із функцією Discover, яка регулярно поширює пропагандистські ЗМІ.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.