Користувачі TikTok закликають заборонити у застосунку фільтр, який показує людей товстими

Джерело: BBC

Користувачі TikTok закликають, аби у застосунку заборонили фільтр, який зображає людей товстими.

Фільтр на основі ШІ, відомий як “фільтр повноти”, редагує зовнішність людини так, щоб вона виглядає товстою.

Чимало користувачів тіктоку діляться своїми фото “до” і “після” жартуючи про те, як по-різному вони виглядають. Проте дехто впевнений, що це форма “ганьби за своє тіло” і таке не потрібно допускати.

Деякі експерти попередили, що фільтр може спровокувати формуванню “культури токсичного харчування” в інтернеті та потенційно призвести до розладів харчової поведінки.

Одна з тих, хто закликає заборони фільтр – користувачка Седі, у які 66 тисяч підписників у тіктоку.

“Мені здавалось, що дівчата кажуть: “О, я перемогла, тому що я худа, і хіба не найгірше з усього бути товстою?””.

За її словами, до неї завернулись деякі жінки, які були змушені видалити тікток, тому що ця тенденція змусила їх почувати себе погано.

Докторка Емма Беккет, спеціалістка з харчування та дієтології, заявила, що ця тенденція є “великим кроком назад” у стигматизації людей з зайвою вагою.

“Це все ті ж старі брехливі стереотипи та штампи про те, що люди з великим тілом ліниві і недосконалі, і їх варто уникати”.

Вона додала, що це може мати великі соціальні наслідки.

“Страх набрати вагу провокує розлади харчової поведінки та невдоволення своїм тілом, він підживлює токсичну культуру харчування, змушуючи людей зациклюватись на їжі та нездорових фізичних навантаженнях, і купувати шахрайські продукти і модні дієти. І це змушує всіх відповідати вузьким стандартам краси та здоров’я замість того, щоб знайти те, що найкраще підходить для їхнього власного тіла. Це шкодить кожному, які фізичному, так і психічному здоров’ю”.

BBC поспілкувалось з кількома користувачами тіктоку, яким недовподоби фільтр повноти.

Серед таких – Ніна з північного Уельсу, яка вважає, що такі фільтри підживлюють “історію”, яка пов’язує самооцінку людей з їхньою зовнішністю.

“Це токсичний погляд, від якого, як я думала, ми відходимо. Якщо фільтр явно такий, що ображає, його варто видалити”.

Вона додала, що люди повинні підтримувати один одного, а не “ганьбити тіла один одного”.

Емма з Ейри згодна з думкою Ніни.

“Перша моя думка, коли я побачила “фільтр повноти”, було те, наскільки він шкідливий. Люди зазвичай говорили, що вони виглядають гидко, тому що вони “повні”, і як жінка з більш пишними формами, яка фактично виглядає як фото “після” з цим фільтром, це мене збентежило”.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.