Кошти для допомоги Україні закінчаться до кінця року — Білий дім

Джерело: Financial Times

В адміністрації Білого дому висловили попередження, що виділені фінансові ресурси для допомоги Україні можуть вичерпатися до кінця поточного року. Цю інформацію містить лист директорки Адміністративно-бюджетного управління США Шаланди Янг до лідерів Конгресу.

У документі зазначено, що без дій Конгресу до кінця року Сполученим Штатам може не вистачити ресурсів для закупівлі більшого обсягу зброї та обладнання для України, а також для передачі військового обладнання з запасів США.

Директорка висловила сподівання, що Конгрес не відмовить у новій підтримці, оскільки це може вплинути на перебіг подій на полі бою та збільшити шанси на успіх Росії.

“Якщо економіка України впаде, вони не зможуть продовжувати воювати, і крапка. Путін це добре розуміє, саме тому Росія зробила руйнування української економіки центральним елементом своєї стратегії – що ви можете бачити в її атаках на український експорт зерна та енергетичну інфраструктуру”, – йдеться у листі.

Директорка також наголосила на тому, що нинішній обсяг військової допомоги Україні від США вже зменшився, і вказала на те, що підтримка з боку Сполучених Штатів має ключове значення і не може бути замінена іншими джерелами.

“Немає ніякого чарівного горщика з фінансуванням, який би допоміг нам впоратися з цим завданням. У нас закінчилися гроші і майже закінчився час”, – наголосила посадовиця.

Також вона додала, що фінансова допомога Україні приносить користь американській економіці.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.

Ввечері 21 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Мер міста Ігор Терехов повідомив щонайменше про одного постраждалого.