Кошти з продажу збірки загиблого поета Кривцова «Наш Формат» перерахує на благодійність

Джерело: пресслужба видавництва “Наш Формат”

У видавництві “Наш Формат” повідомили, що прийняли рішення скерувати на благодійність усі кошти з продажу збірки “Вірші з бійниці” поета та військовослужбовця Максима Кривцова на псевдо “Далі”, який загинув 7 січня, боронячи країну на фронті.

Так, половину коштів перераховуватимуть сім’ї загиблого оборонця, решту — ГО “Реформація” на книжкові проєкти для військових.

Друзі, на знак нашої вдячності, пам’яті та шани до Максима Кривцова “Далі” і справи його життя, ми прийняли рішення, що всі кошти, отримані від реалізації теперішнього та майбутніх накладів збірки, а також електронних примірників “Вірші з бійниці”, будуть розподілятися порівну: половина перераховуватиметься родині Максима, решта — ГО «Реформація» на просвітницькі книжкові проєкти для військових. Усі витрати, пов’язані з друком і розповсюдженням видання, “Наш Формат” оплачуватиме власним коштом, — зазначили у повідомленні.

У видавництві наголосили, що дуже хотіли, аби читач побачив не тільки військового поета, а й митця з тонкою душевною конструкцією і поглядом художника, тож разом обирали плівкові фотографії для збірки, які Максим робив протягом останніх років. Також Кривцов сам придумав додати в книжці сторінки, де читач намалює його вірша чи напише свого.

Він хотів відкритися читачеві і взаємодіяти з ним, тож написав про себе так, ніби це анкета в тіндері. А ще придумав додати в книжці сторінки, де читач намалює його вірша чи напише свого. Він дуже хотів видати збірку і боявся, що може не встигнути зробити це за життя. А коли книжка вже була в друкарні, ділився з редакцією ідеями наступних збірок…Пам’ять про Максима збережеться у його віршах.

Нині усі, хто бажають прочитати вірші “Далі”, мають нагоду передзамовити новий наклад “Вірші з бійниці” за посиланням.

На російсько-українській війні загинув військовослужбовець ЗСУ, активіст та поет Максим Кривцов на псевдо “Далі”. Доброволець загинув разом зі своїм котом, якому присвятив один з віршів.

Довідка. Максим Кривцов був учасником Революції гідності у 2013-2014 роках, а до лав Збройних сил він доєднався добровольцем у 2014 році.

Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році повернувся на фронт. Наприкінці 2023 року видав свою збірку “Вірші з бійниці”, яку визнали однією з найкращих книжок української поезії у 2023 році за версію українського ПЕН.

Також вірші поета увійшли до збірок поезії “Книга Love 2.0. Любов і війна” і “Поміж сирен. Нові вірші війни”, які видали у 2023 році.

Оборонець не завершив свій роман, над яким працював. Письменник Любко Дереш опублікував фрагмент із синопсису роману:

…Коли повертаємось із ротацій, їдемо в автівці додому, ми не відчуваємо щастя, хоча хочемо повернення. Напевне. Ми відчуваємо одне – порожнечу. Одну спільну на всіх порожнечу, колективну, як пам’ять. Ми захлинаємось нею і задихаємось від її випарів.

Отже. Я хочу розповісти про багатоповерхівку, на 77 поверсі якої розміщений офіс телеканалу “Забуття”. Вся розповідь відбуватиметься у межах найжахливішої програми у світі “Ток-шоу Війна”….”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.