Косово приєдналося до декларації G7 щодо гарантій безпеки України
Джерело: Альбін Курті/Twitter
Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті опублікував рішення уряду, повідомивши, що Республіка приєдналася до декларації G7 стосовно надання довгострокової підтримки безпеки Україні.
Курті зауважив, що забезпечення перемоги України і притягнення російських лідерів до відповідальності за їхні злочини — необхідне для збереження миру та демократії.
Косово готове зробити свій внесок у ці зусилля, – наголосив він.
В опублікованому документі мовиться, що вторгнення РФ в Україну залишається загрозою міжнародному миру та безпеці.

Джерело: Альбін Курті/Twitter
Курті висловив вдячність українцям “за хоробрий опір у захисті спільних цінностей включно з демократією, правами людини та глобальним миром і стабільністю”.
Окрім цього, глава уряду зазначив, що наслідки війни вже поширилися далеко за межі кордонів України. Так, намагаючись відвернути увагу Заходу від агресії Росія намагається дестабілізувати західні Балкани за допомогою своїх “головних автократичних союзників у регіоні”.
12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.
Перелік країн продовжує розширюватися.
- Греція приєдналась до декларації “Великої сімки” про підтримку України.
- Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш зазначив, що країна приєдналася до декларації “Великої сімки” про підтримку України.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- 3 серпня Україна розпочала переговори зі Сполученими Штатами Америки відносно двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій.
- Північна Македонія приєдналась до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.