Україна розпочала переговори зі США стосовно угоди про надання гарантій безпеки – ОП

Джерело: пресслужба Офісу президента
3 серпня Україна розпочала переговори зі Сполученими Штатами Америки відносно двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій. Зауважується, що це передбачено Спільною декларацією про підтримку України, що є основою для розроблення відповідних двосторонніх угод.
Символічно, що саме Сполучені Штати Америки – наш найбільший стратегічний партнер – стали першою країною, із якою Україна розпочала цей процес. У такий спосіб ми створюємо успішну модель і для інших партнерів, – зазначив глава ОП Андрій Єрмак.
У пресслужбі наголосили, що гарантії безпеки посилять прогрес України на шляху до майбутнього членства в ЄС та НАТО, що є кінцевою метою та “найнадійнішою гарантією безпеки”.
Раніше повідомлялося, що результатом річної діяльності Міжнародної робочої групи під співголовуванням Єрмака та колишнього Генсекретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена стала Спільна декларація, ухвалена керівниками держав G7 та України у Вільнюсі.
До цієї декларації вже приєдналися 12 країн, і майже щотижня долучаються нові, запевнили в ОП. З кожною країною Україна укладе систему двосторонніх договорів.
Це потужний сигнал відносно рішучості провідних демократій світу й далі підтримувати Україну в боротьбі за свободу та незалежність. Мовиться про оборонну та фінансову допомогу, а також про санкції й покарання агресора.
12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України.
- 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі президент України Володимир Зеленський прокоментував результати саміту.
- Іспанія планує приєднатися до безпекових домовленостей для України, які сьогодні на полях саміту НАТО у Вільнюсі оголосили лідери країн G7.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Нідерланди долучаються до декларації стосовно гарантій безпеки для України.
- Румунія приєдналася до гарантій безпеки G7 для України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.