Кравченко відправив 348 прокурорів з інвалідністю на розгляд дисциплінарної комісії

Джерело: Руслан Кравченко/Telegram

В органах прокуратури нині працює 484 прокурори з інвалідністю, повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.

Кравченко зауважив, що питання прокурорів із статусом інвалідності, що викликало широкий суспільний резонанс, досі не має остаточного вирішення за дев’ять місяців. Він додав, що суспільство має повне право знати позицію Генерального прокурора.

Генпрокурор пояснив, що законодавець не передбачив повноваження одноосібно звільняти прокурорів, в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності. Звільнення прокурорів, за вказаних обставин, відбуваються на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).

Наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням. Я їх задовольнив, – зазначив генпрокурор.

Кравченко повідомив, що ухвалив рішення, в межах своїх повноважень, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП. Окрім тих, які мають статус інвалідів дитинства, особи, що зазнали невідновних втрат для здоровʼя, мають онкологічні захворювання, є інвалідами війни. Таких в органах прокуратури 136 осіб.

Тоді як на 348 прокурорів очікують рішення дисциплінарної комісії.

Прокурори з інвалідністю і МСЕК

Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.

Редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.

За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.

За підрахунками Бутусова,  за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

20 жовтня Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.

22 жовтня Костін повідомив про звільнення з посади після корупційних скандалів зі МСЕК та прокурорами.

Ці випадки змусили центральну владу країни зібрати засідання РНБО, де ухвалили рішення про ліквідацію МСЕК.

Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.

Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.

Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.

14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.